Aktuality


Rádi bychom vás informovali, že pobřeží kolem Cancúnu a Mayské riviéry se potýká s problémem nadměrného výskytu mořských řas. Je to ojedinělá přírodní záležitost a situace se často mění v závilosti na toku vody. Na hotelových plážích lze kromě množství řas zaznamenat i zápach. Místní turistické autority a hotely se usilovně snaží řasy co nejdříve odstranit, aby zajistily pohodlí během vaší dovolené. Kvůli želvám a jejich kladení vajec na plážích je však proces odklízení řas zpomalen. Situaci budeme nadále bedlivě sledovat. Obecně platí, že hotelové oblasti v Cancúnu jsou mnohem lepší.
V souvislosti s blížícím se hurikánem Irma do karibské oblasti si dovolujeme naše klienty informovat následovně:

Klienti, kteří jsou aktuálně v destinaci se musí řídit pokyny zástupců (delegátů, hoteliérů, connected servisu) respektive pokyny civilních úřadů. V případě, že bude nutné změnit místo pobytu případně bude změněn odlet zpět do Evropy, budou klienti patřičně informováni na místě. V současné době má skupina Thomas Cook v oblasti krizový tým, který je klientům k dispozici.

Klienti, kteří by v nejbližších dnech měli odcestovat do Karibiku prostřednictvím zahraničních touroperátorů (např. Thomas Cook / Neckermann Deutschland, FTI, TUI atd) budou v případě některých změn kontaktovány servisním oddělením a informovány o dalším postupu a možnostech.

Aktuálně nelze přesně predikovat jaké oblasti a v jakém rozsahu budou zasaženy. Naše cestovní kancelář situaci nepřetržitě sleduje, průběžně jsme informováni z destinací o připravovaných opatřeních.