Chorvatsko je velmi oblíbená destinace jak kvůli svým kulturním a přírodním kvalitám, tak také pro dostupnost. Spolu s několika málo dalšími destinacemi je Chorvatsko cílem klientů, kteří preferují cestu autem, ale i těch, kteří raději šetří čas a na dovolenou volí leteckou dopravu.
V naší nabídce najdete zájezdy s příletem na letiště ve Splitu, který leží v jižní polovině chorvatského pobřeží. Ještě níže, v nejjižnější části země leží další příletové letiště, Dubrovník. Let z Prahy trvá okolo hodiny a půl, cestu tedy v klidu a pohodě zvládnou i ti nejmenší.

Pobřeží Jadranu

Pobřeží Jadranu

Pobřeží Jadranu má v Chorvatsku charakteristický malebný ráz. Voda je tu průzračně čirá a o poznání krásnější než třeba na pobřeží severní Itálie. Okolo celého jsou ostrovy a ostrůvky, obydlené nebo neobydlené, skýtající přírodní i architektonické krásy. Jižní polovinu chorvatského pobřeží Jadranu zabírá Dalmácie. Ta je díky své délce dělena na několik částí, severní v okolí měst Zadar a Šibenik a v blízkosti národních parků Severní Velebit, Paklenica a Krka, střední v blízkosti města Split, Makarská a působivých scenérií masivu Biokovo a jižní kolem Dubrovníku. S naší CKí Neckermann si můžete vybrat pobyt s příletem do Splitu (let z Prahy trvá cca 1 h 35 min) nebo Dubrovniku (let z Prahy trvá cca 1 h 50 min).

Ostrovy jižního Jadranu

Ostrovy jižního Jadranu

V naší nabídce najdete hotely, apartmány a resorty s bungalovy na ostrově Brač, Hvar, Koločep a Mljet. Ať už si vyberete kterýkoliv, budete se chtít vracet znovu a znovu. Křišťálové moře zakusující se zátokami d pevniny a pevnina vybíhající do moře plážemi, nízkými útesy a starobylými městečky se středomořskou atmosférou; to a mnohé další vám zajistí nezapomenutelnou dovolenou v Chorvatsku. Letecky se dostanete na letiště Split (let z Prahy trvá cca 1 h 35 min) nebo letiště Dubrovnik (let z Prahy trvá cca 1 h 50 min).

Letiště a doprava

Chorvatsko je oblíbenou destinací pro letní dovolenou pro řadu Čechů. Do této země se snadno dostanete po vlastní ose, ale také můžete využít služeb leteckých společností. CK Neckermann nejčastěji využívá níže uvedená letiště.

Letiště Split


Jde o druhé největší chorvatské letiště, které se nachází cca 25 km od centra chorvatské riviéry, města Split. Během hlavní letní sezony je toto letiště nejvíce vytížené letiště v Chorvatsku, při odjezdu na letiště zvolte tedy dostatečnou časovou rezervu (doporučuje se být na letišti alespoň 2 hodiny před odletem, při odbavení se tu často tvoří dlouhé fronty). Letiště je v noci zavřené a není možné zde přenocovat. Veřejná WiFi na letišti není zdarma k dispozici.

Letiště Dubrovnik


Nejjižněji položené letiště v Chorvatsku naleznete cca 22 km od Dubrovníku. Nejvytíženější je během letní sezóny, kdy tento poměrně malý terminál bývá často přeplněný, obrňte se proto trpělivostí. Terminál se na noc zavírá a není možné zde přenocovat. Veřejné WiFi je k dispozici pouze za poplatek.

Cestovní pojištění

Ke všem našim zájezdům vám sjednáme i odpovídající cestovní pojištění. Nezáleží na tom, zda jedete k moři, autem po Evropě, za exotikou nebo lyžovat, máme pro vás vždy to pravé pojištění přesně na míru vaší dovolené. Spolupracujeme pouze s profesionály v oboru, ERV Evropskou pojišťovnou.
Stačí si nám jen poslat nezávaznou poptávku a zbytek vyřídíme za vás. Obratem se vám ozve jeden z našich prodejců s pojištěním přesně pro vaši dovolenou. Více o pojištění

Sjednejte si cestovní pojištění od ERV

Mohlo by vás také zajímat