Dovolená Turecko 2018


Také si rádi během své dovolené užíváte všeho, co vám navštívená země nabízí, bez toho aniž byste se museli o něco starat? Jste zvyklí na skvělé služby, kvalitní kuchyni nebo all inclusive pobyty? Pak vězte, že Turecko nabízí ještě mnohem víc! Vysoký standard služeb je zde samozřejmostí. Vaše dovolená se tak stane nezapomenutelným zážitkem. Tato země, od nepaměti ležící na hranici Evropy a Asie, Vás okouzlí vynikajícím servisem, nádhernou přírodou, zajímavou kulturou, úžasným mořem a milými lidmi. Skvěle vybavené resorty navíc nabídnou servis pro ideální rodinnou dovolenou – místní hotelové aquaparky si Vaše děti dozajista zamilují.
Více informací

Nezapomenutelné pláže a nádherná příroda


Turecká příroda má skutečně co nabídnout. Krásné koupání v neuvěřitelně teplém a přitom čistém moři, písečné či oblázkové pláže, divoká příroda nebo vysoké rozeklané hory Vás nenechají na pochybách, že jste si pro svou dovolenou vybrali tu pravou destinaci. Počasí v Turecku vám navíc dovolí užít se sluníčka až do pozdních podzimních dní, vždyť ještě v listopadu zde často vládnou doslova letní teploty.

Dovolená pro dobrodruhy i romantiky


I když se Turecko z nepatrné části nachází také v Evropě, představuje tato arabská země pro obyčejného Evropana zcela jiný svět. Bohatá historie zanechala v zemi tisíce kulturních památek, které můžete v rámci fakultativních výletů navštívit. Řada z nich je dokonce zapsána na seznamu UNESCO. Svou pravou tvář Vám však Turecko vyjeví až ve středu měst, na tržištích a v křivolakých uličkách, v nichž se jakoby zastavil čas. Zcela nezapomenutelným zážitkem je už jen kontakt s místním, neuvěřitelně pohostinným obyvatelstvem. Poznejte Turky s námi – dovolená v této zemi je rájem pro všechny romantické i dobrodružné duše.

Slunce po celý rok


To, proč do Turecka jezdí ročně také množství turistů, jsou však samozřejmě místní pláže. Ty jsou díky svému jemnému písku a své délce považovány za ty vůbec nejlepší pro letní dovolenou v celé Evropě! Velkou výhodou je také samozřejmě místní klima. Slunečné počasí téměř bez jediné kapky deště zde vládne po celé léto. Řada turistů dokonce pro svou dovolenou v Turecku volí květen nebo počátek října, kdy má stále slunce dost síly na to, aby z vaší dovolené udělalo překrásný zážitek.

Počasí v Turecku


Počasí v Turecku se stejně jako v mnoha jiných zemích liší v závislosti na oblasti, kterou navštívíte. Nejtepleji je při pobřeží Středozemního moře, kde teploty během léta dosahují až ke 40 ° C. Průměrné teploty se pak pohybují okolo 28 °C a v noci klesají na 22-25 °C. Moře Vás v létě příjemně překvapí teplotou okolo 27 °C. Srážek je v letních měsících jako šafránu, tudíž se vůbec nemusíte bát toho, že by Vám déšť nějak znepříjemnil dovolenou.

Istanbul, nikdy nehasnoucí hvězda


Kdo by neznal slavný Istanbul – město ležící na hranici mezi Evropou a Asií, město, jehož historie sahá až do dob antiky a kde se dlouhou dobu udával směr evropských dějin. Nyní však město slouží jako jedno z nejnavštěvovanějších míst celého středomoří. A není divu! Vždyť pohled na zapadající slunce nad místními mešitami nebo procházka okolo paláce Dolmabahce patří k zážitkům, které rozhodně jen tak nezapomenete! Cestou do Istanbulu si ale nechte v kufrech dost místa, zdejší obchody a proslavená tržiště se postarají o tom, aby cestou zpět byly plné k prasknutí.

Veřejná doprava


V Turecku funguje velmi dobrá leč ne tak moderní, síť MHD. Ve většině velkých měst naleznete dokonce tramvaje. V samotném Istanbulu pak i metro. Dálkové autobusy a vlaky bývají obvykle moderní a relativně pohodlné a ani ceny nejsou tak vysoké. Turci velmi často také využívají vnitrostátní letadlové linky, kterých je zde skutečně celá řada.

Taxislužby a Turecko


Najít si taxi v Turecku by neměl být žádný problém. Tedy alespoň ve větších městech nebo letoviscích. Jejich kvalita je různá, ceny ovšem obvykle příjemnější než v České republice.

Autopůjčovny v Turecku


Těch je v Turecku celá řada, hlavně v letoviscích. Cena je zhruba srovnatelná s jinými středomořskými destinacemi, a pokud budete vybírat z nabídky větších, osvědčených autopůjčoven, pak se vám také dostane dobré kvality. Nabídku místních autopůjčoven vám také velmi rádi zprostředkujeme přímo na našem webu.
Zobrazit méně

Turecká letoviska