Dovolená Algarve:


Dovolená v Algarve 2018

Patří do jednoho z 18 distriktů Portugalska. Často se přezdívá „region na samém konci“, jelikož se jedná o nejjižnější část nejen Portugalska, ale Evropy vůbec. Algarve se pyšní teplým počasím, dlouhými písčitými plážemi, ale také krásnými malými vesničkami a bohatou faunou i flórou.Algarve je rájem hlavně pro golfisty, kteří se každoročně vydávají právě do tohoto regionu za více než 20 hřišti. Některá z nich figurují i ve světových soutěžích.

Hlavní město: Lisabon
Hlavní město Algarve: Faro
Počet obyvatel: cca 10,3 mil.
Rozloha: 92 212 km2
Časový posun: -1h
Jazyk: portugalština
Náboženství: křesťanství
Měna: euro (1 EUR = cca 26 Kč)

Počasí a podnebí v PortugalskuPokud plánujete letní dovolenou v Portugalsku, Algarve je jednoznačně tou správnou volbou. V letních měsících se teploty pohybují mezi 28–35 °C. V zimě jsou tu znát vlivy z Atlantického oceánu, počasí je spíš deštivé, větrné a teploty se pohybují kolem 12 °C.

Nejzajímavější místa v Portugalsku


Faro


Faro, jak už bylo zmíněno, je hlavním městem Algarve se 44 tisíci obyvateli. Patří mezi oblíbená místa pro strávení příjemné letní dovolené. Návštěvníci jej vyhledávají hlavně kvůli krásným lagunám (1 z nich chrání přístav města), písečným dunám a plážím přírodního parku Rio Formosa.
Město je obklopeno několika ostrovy, proto se zde můžete celoročně těšit poměrně teplému a slunnému počasí, od května do října se pak můžete vydat s naší cestovní kanceláří na toulky městem i okolní nedotčenou přírodou nebo za relaxováním na sluncem vyhřáté pláži.

Albufeira


Albufeira je nejvyhledávanějším turistickým letoviskem Portugalska. Toto menší město pak ožívá zvlášť v létě díky turistům, kteří každoročně přijíždějí za sluncem a krásnými plážemi jen kousek od města.
Nemusíte se pak bát ani dlouhého transferu z letiště. Albufeira je od Fara vzdálená jen něco málo přes 4 km.
Na své si jistě přijdou ti cestovatelé, kteří preferují bujarý noční život. Je tu množství barů a diskoték, které můžete večer a v noci navštívit.

Lagos


Toto úchvatné přímořské letovisko zažívalo svoji největší slávu v 15. století, v době objevných cest mořeplavců, kdy bylo význačné pro výrobu lodí, tzv. karavel.
Lagos po roce 1755 a velkém zemětřesení přišel o svou tehdejší slávu, ale i tak se stále drží jeho krásná atmosféra díky propleteným uličkám a zákoutím. Při návštěvě Lagosu se určitě nezapomeňte zastavit na tamějších trzích, kde můžete nasát tu pravou portugalskou atmosféru. Za zmínku pak určitě stojí i kostel sv. Antonína bohatě zdobený leštěnými modrobílými kachlemi, typickými pro region Algarve.

Tavira


Pro milovníky architektonických památek a dobrého jídla je zážitkem navštívit město Tavira, které si získalo přezdívku „město kostelů“. Těch je tu celých 37.
Při prozkoumávání tohoto městečka se určitě zastavte na místní specialitu, tuňáka připravovaného na grilu. Vyjde vás poměrně levně, cca 10–15 € za porci.

Gastronomie


Portugalská gastronomie je velmi podobná kuchyni středomořské. Portugalsko je přímořská země, proto jsou přirozeně hlavní částí kuchyně ryby a mořské plody. Zvláště pak pokrmy připravené z tresky, krevet nebo kalamárů.

V Portugalsku je hlavním jídlem večeře, v průběhu dne se jí převážně lehčí a menší jídla. V Algarve je tradičním jídlem tzv. cataplana, směs ryb, mořských plodů, šunky a zeleniny, to vše dušené v olivovém oleji ve velkém hrnci.

Dalším typickým jídlem pro region Algarve je PORCO A ALENTEJANA, dušené vepřové maso se škeblemi. Tato netradiční kombinace je opředena legendou o tom, že vznikl právě proto, aby prokazoval upřímnost u těch, co konvertovali z židovství ke křesťanství, jelikož mořské plody nejsou košer.

Ochutnat musíte místní víno, které Portugalci rádi konzumují zvláště k večeři. Při výběru určitě nešlápnete vedle u jakéhokoliv druhu červeného vína, ale jistě vás osloví i víno bílé, které se tu vyznačuje lehkostí a perfektně se hodí právě k pokrmům připravovaných z ryb a mořských plodů. Ne nadarmo je Portugalsko největším světovým vývozcem korku.

Měna a nakupování


Místní měnou je euro, které na začátku roku 2002 vystřídalo italskou liru. Peníze si na Sardinii můžete vyměnit ve směnárnách nebo bankách. V letoviscích jsou k dispozici bankomaty, platit můžete kartou, pouze na vesnicích je třeba počítat s placením v hotovosti.

Pokud si budete chtít ze Sardinie přivézt suvenýr, můžete si kromě místního vína nebo sýrů zakoupit některý z místních řemeslných výrobků. Oblíbené jsou místní košíky nebo výrobky pletené z rákosu. Tradici mají na ostrově také další řemesla jako ruční výroba nožů nebo tkalcovství. Velmi kvalitní jsou koberce z ovčí vlny. Na severovýchodě ostrova v oblasti Gallura se můžete setkat s korkovými lesy, ze kterých se vyrábí nejen zátky, ale další výrobky, které jsou oblíbeným suvenýrem. Vyhledávané jsou sardinské prsteny i šperky z červeného korálu a filigránu.

Cestovní pojištění


Ke všem našim zájezdům vám stejnáme i odpovídající cestovní pojištění. Nezáleží na tom zda jedete k moři, autem po Evropě, za exotikou nebo lyžovat, máme pro vás vždy to pravé pojištění přesně na míru vaší dovolené. Spolupracujeme s pouze s profesionály v oboru, ERV Evropskou pojišťovnou.

Stačí si nám jen poslat nezávaznou poptávku a zbytek vyřídíme za vás. Obratem se vám ozve jeden z našich prodejců s pojištěním přesně pro vaši dovolenou. Více o pojištění
Více o pojištění

Cestovní doklady a víza


Portugalsko je součástí EU již od roku 1986. Občané České republiky sem mohou vstupovat na základě platného cestovního dokladu (cestovní pas nebo občanský průkaz).
Řidiči musí mít platný řidičský průkaz, technický průkaz a zelenou kartu.
Více o pojištění

Doprava


Do Algarve se s naší cestovní kanceláří můžete pohodlně dopravit z Prahy.
Let trvá zhruba 3,5 hodiny a létá se do hlavního města regionu, Fare. Letiště je vzdáleno od centra pouhých pár kilometrů. Do vámi vybraného hotelu se pak pohodlně dopravíte zajištěným transferem.

Z místní veřejné dopravy doporučujeme využít vlaky, které jsou poměrně levné a také pohodlné. Při výběru meziměstských spojů vám doporučujeme být obezřetní při volbě dopravců. Těch je totiž v Portugalsku hned několik a jejich ceny v poměru s kvalitou služeb se mohou různit.