Es wurden keine Angebote gefunden..

Dlouhé, zlatavě se třpytící pláže omývané krásným mořem, na jehož hladině se odráží zlaté paprsky slunce. K tomu si připočtěte bohatou historii, malebnou krajinu a pestrou kuchyni a z této rovnice pak získáte výsledek: Bulharsko.
Bulharsko konečně dostává zaslouženou pozornost turistů. Oblíbené je díky geografické rozmanitosti, příznivým cenám a kvalitním službám. Hojně jej vyhledávají dobrodruzi i ti, kteří chtějí sluníčko, moře a písek, relax nebo noční ruch, vše za rozumnou cenu. Letadlem to do Bulharska trvá jen asi 2 hodiny, proto je destinace hojně vyhledávaná rodinami s dětmi. Rekreační resorty nabízí množství aktivit pro děti i dospělé, bohatá kultura, historie a přírodní krásy zase pobízí k poznávacím výletům.

Hotelbild

Slunečné pobřeží a Burgas

Slunečné pobřeží má pro české cestovatele výjimečně silnou tradici již od 50. let. Za mořem a sluncem sem totiž přijíždí již od 50. let minulého století, kdy tu začalo letovisko vznikat okolo dvou studní, které měly od středověku zásobovat Nessebar. Na oblibě neztratilo Slunečné pobřeží ani tehdy, kdy se otevřely možnosti navštěvovat např. středomořská letoviska.
Letovisko čítá na 500 hotelů a kilometry pláží. Živo je tu také v noci, kdy můžete vvbírat z nespočtu barů a klubů.
Slunečné pobřeží se rozkládá na severním břehu Burgaského zálivu. Přilétá se na letiště v Burgasu, transfer pak trvá necelou hodinu (v závislosti na poloze hotelu).

Hotelbild

Zlaté Písky a Varna

V severní části bulharského pobřeží se rozprostírá letovisko Zlaté Písky s centrem ve městě Varna. Ve Varně je také letiště, krátký let a krátký transfer tedy přispívá k celkovému pohodlí cestování. Nedaleko Varny je také národní park, o zpestření vaší dovolené tedy nebude nouze.
Resort vznikl stejně jako Slunečné pobřeží již v 50. letech 20. století, dodnes se stal moderní letoviskem s krásným mořem a variabilní zábavou: wellness centra, restaurace, bary, kasina, kluby, sportovní vyžití na vodě i na suchu, pro celou rodinu pak třeba oblíbený vodní park Aquapolis.

Hotelbild

Sveti Vlas

Nedaleko na sever od Slunečného pobřeží leží charismatické městečko Sveti Vlas. Od Slunečného pobřeží je odděleno nezastavěnými parcelami, moly a travnatými plochami. Sveti Vlas leží na úpatí Balkánského pohoří. Pobřeží lemované horami tvoří jedinečnou atmosféru místa. Sveti Vlas je dokonalá volba pro turisty, kteří vyhledávají spíše klidná letoviska. Na Slunečné pobřeží s rušným tepem ve dne i v noci to přitom není daleko.
Přilétá se na letiště v Burgasu, ten je vzdálený necelých 45 km.

Hotelbild

Albena

Albena je lázeňské město, které leží severně od Varny. Typické je pyramidovými hotely, které dotváří ráz krajiny. Albena je o něco dražší než ostatní letoviska bulharského pobřeží, místní služby tomu ale odpovídají. Pláž je široká a čistá, hotely zasazeny ve svěží pečlivě upravené zeleni, moře je mělké a příjemně teplé.
Varna je vzdálená jen 30 km, transfer z místního letiště je tedy velmi nenáročný a krátký.

Hotelbild

Djuni

Duni Royal Resort je, jak název napovídá, resort postavený na písečných dunách v romantické zátoce. Celé letovisko tvoří jen pár hotelů, atmosféra je tedy komornější a klidnější než třeba Slunečné pobřeží nebo Zlaté Písky. Výjimečná je zdejší pláž, která je až 100 m široká a dlouhá celých 4,5 km.
Duni patří sice k dražším, leč vskutku luxusním letoviskům, kde se vám dostane jak nejkvalitnějších služeb v přepychových hotelích s all inclusive, tak variability aktivit. Příznivé podmínky jsou tu pro vodní sporty.

Hotelbild

Nessebar

Nessebar se rozkládá na malém poloostrově vybíhajícím do Černého moře na severu Burgaského zálivu. Je to atraktivní a hojně vyhledávané letovisko na severním okraji Slunečného pobřeží. Staré město samotné je zajímavé středověkými kamennými stavbami, hradbami, kostely a starobylými domy.
Místo má významnou strategickou polohu, proto jej osídlovali už staří Řekové, zhruba v 5. století před Kristem. Díky hluboké historii je tu hned několik muzeí, které rozhodně stojí za návštěvu, stejně jako množství kostelů nebo nebo starý větrný mlýn. Z moderních atrakcí je to oblíbený Aquapark Nessebar.
Na letiště v Burgasu je to přitom jen 30 km.

Lehátka na písečné pláži v Primorsku.

Primorsko

Oblíbené letovisko Primorsko se nachází na malém poloostrově cca 50 km od Burgasu. Naleznete tu dvě dlouhé pláže a čisté moře. Zajímavostí je, že se tu v létě nachází spousta Čechů, takže se častokrát lze domluvit česky i v místních obchůdcích. Na letiště v Burgasu je to cca 60 km.

Letiště a doprava

Letiště v Burgasu


Pokud se chystáte na jižní část bulharského pobřeží (Slunečné pobřeží, Primorsko, Pomorie, Nessebar, Sveti Vlas a další), přiletíte na letiště v Burgasu (BOJ). Je to druhé největší letiště v zemi a postupně prochází rekonstrukcemi a rozšiřuje se, neboť se tu rok od roku počet odbavených cestujících zvyšuje. To ukazuje na fakt, že obliba Bulharska coby destinace k letní dovolené roste.Na letišti je směnárna, má ale velmi nevýhodný kurz, bulharskou měnu si tedy proměňte už v České republice nebo pak později ve vašem letovisku. Je tu ale i množství bankomatů, odkud si případně můžete bulharskou měnu vybrat.

Letiště ve Varně


Pokud se chystáte na severní polovinu bulharského pobřeží (Zlaté Písky, Albena a jiné), přiletíte na letiště ve Varně (VAR). Jedná se o menší letiště jenom několik kilometrů západně od města Varna. Přestože nevelké, Varna přivítá a vypraví ročně přes 15 000 letů a odbavila již přes 2 000 000 pasažérů.Najdete tu duty free zónu, několik restaurací a fast food stánků, WiFi zdarma v terminálu 2 a další služby. Nechybí směnárna, kde ale není kurz příliš výhodný, a banka.

Cestovní pojištění

Ke všem našim zájezdům vám sjednáme i odpovídající cestovní pojištění. Nezáleží na tom, zda jedete k moři, autem po Evropě, za exotikou nebo lyžovat, máme pro vás vždy to pravé pojištění přesně na míru vaší dovolené. Spolupracujeme pouze s profesionály v oboru, ERV Evropskou pojišťovnou.
Stačí si nám jen poslat nezávaznou poptávku a zbytek vyřídíme za vás. Obratem se vám ozve jeden z našich prodejců s pojištěním přesně pro vaši dovolenou. Více o pojištění

Sjednejte si cestovní pojištění od ERV

Mohlo by vás také zajímat