Dovolená letecky Chorvatsko 2018


Čisté pláže, příjemně teplé moře, historické památky, množství ostrůvků a zálivů, příznivé klimatické podmínky, národní park Plitvická jezera – i to vysvětluje, proč je Chorvatsko velmi oblíbenou destinací pro české turisty, kteří se do země rádi opakovaně vracejí. Dovolenou v Chorvatsku si navíc můžete užít jak v páru, tak i s dětmi, či s vaším psem. Vyberte si z naší nabídky hotelů s programem all inclusive nebo využijte ubytování v Chorvatsku bez stravy.
Více informací
Za ideální dovolenou u moře navíc netřeba z České republiky dlouze cestovat. Dovolenou v Chorvatsku si můžete užít již po pár hodinách cesty autem z Prahy nebo po ještě kratší době strávené v letadle. Zamiřte do Chorvatska vlastní dopravou nebo letecky a zažijte nejlepší dovolenou roku 2017!

Ubytování v Chorvatsku za rozumnou cenu


Ačkoliv je nám Chorvatsko relativně blízko, ještě to neznamená, že se na místě nesetkáme s problémem ohledně ubytování. A právě od toho jsme tady my, abychom vám zajistili levné ubytování – apartmány, hotely nebo i kempy kdekoliv v Chorvatsku. Obraťte se na nás s vaším přáním, rádi pro vás zajistíme vše potřebné. Ubytování má Chorvatsko pokryté dostatečně – nabízí jak apartmány bez stravy, tak třeba hotely s all inclusive stravováním. My vám v tomto ohledu rádi zajistíme, co potřebujete. Pro ty z vás, kdo se cítíte být unavení, doporučujeme nechat se maximálně hýčkat a dopřát si v roce 2017 Chorvatsko s all inclusive.

Dubrovník


A kde lze v Chorvatsku obdivovat památky? Díky pestré historii a mísení vlivů cizích kultur je celá země bohatá na historické památky různých stylů. Určitě byste však neměli vynechat město Dubrovník, jehož počátky sahají až do 7. století. Jedná se o jeden z nejcennějších památkových komplexů v celé jihovýchodní Evropě, jehož symbolem jsou dva kilometry dlouhé středověké hradby spolu s obrannými věžemi. Vydejte se na procházku přístavem, překrásnými ulicemi starého města, obdivujte zdobená průčelí domů a paláců a pak se třeba zastavte na zmrzlinu a kávu. V Dubrovníku na vás historie dýchne z každého koutu. Ne nadarmo byl Dubrovník zapsán na seznam památek UNESCO!

Plitvická jezera


Do Chorvatska se sice primárně necestuje za přírodním bohatstvím, nicméně i dovolenou u moře lze spojit třeba s výletem do národního parku Plitvická jezera. V parku se nachází 16 větších jezer, desítky vodopádů a řada jeskyní. O tom, že je park opravdu nádherný, svědčí i jeho zařazení na Seznam Světového dědictví UNESCO. Jste-li filmovými fanoušky, jistě vás zaujme i fakt, že zde byly natočeny některé scény pro film Poklad na Stříbrném jezeře podle románu Karla Maye. Nenechte si proto návštěvu Plitvických jezer ujít!

Dovolená v Chorvatsku se psem


Máte rádi cestování, ale nechcete nechat svého čtyřnohého domácího mazlíčka samotného doma? Pak právě pro vás tu je dovolená se psem! V naší nabídce naleznete řadu hotelů, které povolují ubytování psa. V Chorvatsku se také nacházejí psí pláže. Stačí si jen vybrat, kam přesně do Chorvatska zamíříte a kde si užijete báječnou dovolenou i se svým psem.

Chorvatsko all inclusive


Chorvatsko, to nejsou jen mobilní domy a apartmány bez stravy, v nabídce ubytování máme i hotely s all inclusive programem. Nemusíte tak řešit, kam s dětmi zamíříte v Chorvatsku na jídlo nebo co budete sami vařit, vše bude pro vás již zajištěno v hotelu. Zvolíte-li si Chorvatsko all inclusive, nebudete litovat a užijete si dovolenou v Chorvatsku bez starostí!

Počasí v Chorvatsku


Středomořský ráz chorvatského pobřeží nelze charakterizovat jinak, než dlouhými horkými léty s minimem srážek a příjemně krátkou zimou. Nejteplejším měsícem je jednoznačně červenec, kdy se během dne teploty pohybují okolo 30 °C a mnohdy šplhají až k 38 °C. Pokud toužíte vyrazit na pozdější dovolenou například až na začátku září, je třeba počítat s náhlými a prudkými bouřemi, avšak během sezóny jsou srážky vskutku velmi výjimečné. Teplota moře se v sezóně pohybuje okolo 21-25 °C.

Chorvatsko půjčeným autem


Pokud byste však na dovolenou v Chorvatsku rádi zamířili letecky z Prahy, můžete si vypůjčit auto na místě. Autopůjčovny většinou poskytují služby na vysoké úrovni. K dispozici jsou auta známých značek. Podmínky pronájmu aut jsou podobné jako u nás. Nabídku autopůjčoven vám velmi rádi zprostředkujeme i na našem webu.

Chorvatsko veřejnou dopravou


I v Chorvatsku lze využívat veřejné dopravy. V zemi se nachází poměrně hustá autobusová síť. Máte tak možnost cestovat autobusovými linkami mezi jednotlivými městy a letovisky. Autobusy v Chorvatsku jsou spolehlivé a relativně levné. Mějte však na paměti, že v letní sezóně mohou být autobusy plné turistů.
Zobrazit méně

Chorvatská letoviska