Tipy na dovolenou:

Dovolená Korfu


Kontrast tyrkysového moře a zlatavého písku prosluněných pláží, které jsou v Evropě považovány za nejčistší, obstaral Korfu výstižné přízvisko „smaragdový ostrov“. Korfu je místem, které Vás očaruje svou přírodní krásou, šarmem, svěžestí a typickými řeckými vesničkami s romantickými přístavy.
Více informací
Určitě stojí za to si na Korfu zapůjčit auto a udělat si výlet kolem celého ostrova překypujícího bohatou historií, zajímavou ostrovní architekturou a vyhlášenými tavernami s místními specialitami. Ujít byste si neměli nechat především největší zdejší slané jezero Korrision obklopené téměř panenskou přírodou, Myší ostrov nebo například klasicistní zámek Achillion, který nechala vystavět císařovna Alžběta zvaná Sissi.

Myší ostrov Pontikonissi


Jedno z nejfotografovanějších míst ostrova Korfu nejsou dlouhé písečné pláže ani příroda, je to tzv. Myší ostrov (řecky Pontikonissi).
Tento ostrůvek vychází z moře nedaleko Vlacherny a je výjimečný zejména svou polohou. Leží jen nedaleko pobřeží a kromě malého kostelíku na něm naleznete také vzrostlou zeleň. Ostrůvek patří k těm místům, které byste měli při své dovolené na Korfu rozhodně navštívit.

Ostrov s dlouhou historií


Ostrov Korfu stejně jako zbytek Řecka má skutečně dlouhou historii. Pokud tedy také patříte k nadšencům řecké mytologie, určitě si nenechte ujít návštěvu jednoho z mnoha muzeí, které se na ostrově nachází. Příležitost podívat se například do místního slavného Archelogického muzea nebo Byzanstského muzea se nemusí už podruhé opakovat!

Hlavní město Korfu/Kerkyra


Hlavní město ostrova prostě nejde přehlédnout. Kerkyra, jak mu říkají Řekové, je skutečný historický skvost. Vždyť samo město bylo založeno již v 8. století př. n. l. Pokud tedy chcete zažít pravou řeckou pohostinnost nebo na vlastní oči spatřit slavnou starou pevnost, která se nad městem tyčí, určitě Kerkyru navštivte. Nečekejte však nudné a klidné město plné starousedlíků. Kerkyra se v noci mění na centrum zábavy pro všechny mladé.

Veřejná doprava na Korfu


Jako jinde na řeckých ostrovech i na Korfu funguje relativně hustá autobusová sít. Naleznete zde dva základní typy linek, modré, které jezdí zejména po hlavním městě a zelené, meziměstské. Autobusy zde jezdí od (a do) hlavního města hvězdicovým způsobem. Pokud tedy nejste ubytováni v hlavním městě, budete přes něj muset stejně jet, rozhodnete-li se vyrazit na výlet někam na druhý konec ostrova.

VLASTNÍM VOZEM

V sezóně však bohužel není jisté, že se do přeplněných autobusů vůbec vejdete. Nejjistější a nejpohodlnější způsob dopravy je tak buď taxi služba, nebo vlastní půjčený vůz. Půjčení automobilu vám velmi rádi díky našim partnerům zprostředkujeme.
Zobrazit méně