Tipy na dovolenou:

Dovolená Kos


Jestli existuje místo, které lze nazývat středomořským rájem, je to právě ostrov Kos. I zde vládne tradiční řecká pohostinnost, na Kosu ale naleznete také až neuvěřitelně krásnou přírodu. Pro ty z vás, kteří chtějí na dovolené hlavně odpočívat, je Kos a jeho malebné zátoky tím pravým místem pro perfektní letní dovolenou.
Více informací
Přestože se svou rozlohou řadí mezi menší řecké ostrovy, má Kos o to víc co nabídnout. Ostrov, který leží na pomyslné hranici Východu a Západu, vyzařuje poklidnou a romantickou atmosférou, kterou si oblíbí naprosto každý. Nížinaté prostředí Kosu a jeho neuvěřitelně krásná příroda přímo vybízí k nejrůznějším pěším i cyklistickým výletům. Příznivci úchvatné řecké architektury pak rozhodně nemohou vynechat návštěvu města Mandraki s typickými modrobílými domky a milovníci přírody se mohou kochat celou řadou termálních pramenů nebo třeba navštívit známý vulkanický ostrov Nissyros, který Vám v plné kráse ukáže, jak vypadá opravdová spící sopka.

Lodí do Bodrumu


Ostrov Kos leží jen několik kilometrů od turecké pevniny. Z hlavního města ostrova je to lodí do starověkého Bodrumu asi jen 15 kilometrů. Proto by byla velká chyba nechat si ujít tento skvělý výlet do jednoho z nejstarších měst v celé Evropě, které po tisíciletí představovalo křižovatku kultur, křižovatku mezi Evropou a Asií. Pokud patříte mezi dobrodružnější povahy, určitě také zvažte příležitost prozkoumat celé západní pobřeží Turecka. To totiž nabízí mnohem víc, než jen starověké památky a známá letoviska.

Hippokratův ostrov


Ostrov Kos se od ostatních řeckých ostrovů liší hlavně svou vlastní historií a svým výjimečným charakterem, který nelze nalézt nikde jinde na světě. Kos je spojován se zakladatelem moderní medicíny – Hippokratem. Díky tomu můžete na ostrově navštívit řadu památek, které se k jeho osobnosti váží. Ujít si určitě nemůžete nechat například antickou nemocnici Asklépia, která prý patří k těm nejkrásnějším památkám na ostrově vůbec nebo hlavní náměstí Kosu s několika mešitami, ale hlavně proslaveným Hippokratovým platanem.

Autem přes celý ostrov


Kos patří k těm menším řeckým ostrovům, o to více jej však budete chtít celý prozkoumat. Nejjednodušší způsob je půjčit si vlastní automobil a během pár dní celý ostrov projet. Jen tak máte možnost vidět opravdu všechny krásy Kosu. Neunikne vám žádná tradiční vesnička, ani místo se zajímavým výhledem do okolí. Půjčoven aut je na Kosu celá řada. Jejich nabídku naleznete i na našem webu, kde si můžete vůz zarezervovat z pohodlí domova ještě před odletem. S výběrem vozu určitě neváhejte, projet Kos vlastním autem touží celá řada turistů a kapacity půjčoven jsou velmi často omezené.

Doprava na Kosu


Asi nejpoužívanějším způsobem dopravy na Kosu je autobus. Najdete zde jak linkové autobusy městské dopravy v hlavním městě, tak pravidelné meziměstské autobusy, které vás dopraví i na vzdálenější místa ostrova. Vzhledem k velikosti ostrova není takový problém velmi rychle se přepravit z jednoho konce na druhý. Dejte si však pozor zejména v hlavní sezóně, kdy mohou být místní autobusy přeplněné turisty.

TAXISLUŽBA A AUTOPŮJČOVNY

Na ostrově také samozřejmě funguje taxi služba. Tu ocení zejména ti z vás, kteří hledají rychlý transfer po hlavním městě. Cestovatelé s dobrodružnější povahou pak dozajista ocení rozmanité možnosti půjčení automobilu přímo na ostrově Kos. Půjčoven zde funguje celá řada. S výběrem a zprostředkováním půjčení vozu Vám velmi rádi pomůžeme.
Zobrazit méně