Kréta

Obsah stránky

Základní informace
Vybrali jsme pro vás
Nabídka zájezdů
Další informace o Krétě


Základní informace o Krétě

Dovolená na Krétě nadchne jak zkušené cestovatele, tak vyznavače odpočinku na pláži. Právě zde se podle legendy narodil vládce všech olympských bohů Zeus, kde jinde tedy hledat přímo božský odpočinek? Bájná Kréta vás okouzlí světoznámými památkami a nekonečnými plážemi s průzračně čistou vodou, které zvolna přechází v majestátní přírodu, kam jsou zasazeny desítky tradičních řeckých vesniček.

Ostrov Kréta je se svými nádhernými plážemi, majestátní přírodou a světoznámými památkami skutečnou perlou Středozemního moře. Horami obklopený ostrov, nesoucí s sebou božskou auru Dia, který se zde dle místních legend narodil, Vám dozajista zajistí božskou dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat.

Například návštěva 4000 let starého proslulého paláce Knóssos s jedinečným labyrintem chodeb, hal a schodišť Vás bezpochyby oslní. Na své si samozřejmě přijdou i ti, kteří vyhledávají zlatavé písčité pláže a průzračně čistou vodu.

Pláže

Kréta má jedny z nejkrásnějších a nejčistších pláží a Falassarna byla dokonce vyhlášena nejlepší pláží v celém Řecku. Pláže na nedalekém ostrově Santorini Vám pak vytřou zrak černým pískem, který ostře kontrastuje s typickou architekturou bílých domků s modrými střechami.

Vybrali jsme pro vás

Nabídka zájezdů na Krétu

Další informace o Krétě

Pohádkové Santorini

Kdo by již někdy neslyšel o legendami opředeném Santorini. Tento vulkanický ostrůvek nedaleko Kréty je zkrátka jedinečný. Díky sopečné činnosti místní černé pláže ostře kontrastují s tradičními bílými domky v řeckém stylu s modrými střechami a vytváří tak jeden z nejúchvatnějších pohledů, které se vám mohou ve středomoří naskytnout. Někteří Řekové dokonce věří, že Santorini je ve skutečnosti pozůstatkem bájné Atlantidy. Ať už mají pravdu nebo se mílí, možnost navštívit Santorini byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Palác Knossos

Tou nejnavštěvovanější památkou na celé Krétě je dozajista Palác Knóssos, který po staletí tvořil centrum Mínojské civilizace. Samotný palác je více jak 4000 let starý. Jeho architektura je naprosto unikátní a do značné míry z ní vychází ta řecká. O Krétě se tak velmi často také říká, že je kolébkou řecké kultury a dokonce rodištěm vládce všech bohů – Dia. Pokud tedy patříte k těm, kteří vyhledávají také zajímavou historii, kulturu či architekturu a nejen rozsáhlé pláže, určitě budete z Kréty nadšeni.

Roadtrip přes celou Krétu

Kréta patří k těm ostrovům, které mají zkrátka tak bohatou historii a nabízí toho tolik, že by byla velká škoda neprozkoumat je celé. Nejjednodušší cesta je půjčit si vlastní auto a vydat se vstříc krásám tohoto legendami opředeného ostrova na vlastní pěst. Půjčoven naleznete na Krétě celou řadu. Půjčit vůz na pár dní není tak drahé a neopakovatelné zážitky za to rozhodně stojí. Nabídku místních půjčoven aut můžete nalézt i na našem webu a rezervaci vozu si vyřídit v klidu z pohodlí domova ještě před odjezdem.

Kréta veřejnou dopravou

Na Krétě docela dobře funguje linková autobusová síť. Za jízdenku si sice v porovnání s Českou republikou připlatíte, stále však vyjdou o něco levněji než například taxi. Připravte se však na to, že na zastávkách často chybí jízdní řády, tedy alespoň na těch mimo hlavní turistická letoviska. Značení zastávek také není úplně nejlepší. Řekové na zastávkách vyvěšují modré cedule, které ovšem někdy visí skutečně vysoko a je velmi obtížné je rozeznat.

A co taxíky

Taxi služby jsou na Krétě obecně o něco levnější než v Čechách. Nemusí to však být pravidlo. Zejména mimo větší města a letoviska přichází totiž na řadu smluvní ceny a to, kolik vás bude cesta stát, tak do jisté míry může záležet i na vašich vyjednávacích schopnostech.

Půjčeným vozem

Kréta je poměrně velký ostrov, proto je doprava vypůjčeným vozem rozhodně nejpohodlnější a také velmi oblíbený způsob dopravy. Ta je díky velmi husté síti půjčoven naštěstí na tento typ cestování velmi dobře vybavena. Nabídku místních půjčoven vám rádi zprostředkujeme. Na Krétě se kvůli vysoké poptávce doporučuje auto si zarezervovat ještě před příletem.