Největší z řeckých ostrovů je Kréta. Zároveň je to pátý největší ostrov ve Středozemním moři. Rozkládá se jihovýchodně od pevninského Řecka a má podélný tvar západo-východním směrem. Podle staré řecké mytologie se tu narodil vládce olympských bohů – Zeus. Ostrov je hornatý, nejvyšší hora Idi Ori má 2456 m n. m., a hory se promítají i do rázu pobřeží, které je vesměs lemováno krásnými útesy, jež střídají písečné pláže.
V naší nabídce najdete hotely situované spíše na severním pobřeží, kde jsou ideální podmínky ke koupání, protože vstup do moře přes mírně svažující se pláže je snazší než na jižním pobřeží.
Poloha ostrova mezi Evropou, Afrikou a Malou Asií zajistila, že je Kréta obchodní a kulturní spojnicí již od dob neolitu. Heraklion, největší město ostrova, je kotlem evropské a arabské architektury a obecně i kultury. Pouhých 5 km od Heraklionu leží palác Knossos, archeologické naleziště z doby bronzové centrum Mínojské civilizace. Kromě kulturních památek se ale Kréta pyšní i jedinečnou přírodou, jsou tu celé plantáže palem a olivovníků. Při návštěvě Kréty nevynechejte národní park Lefka Ori.


Mohlo by vás také zajímat