Dovolená Řecko 2018


Řecké ostrovy jsou jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a není divu, proč tomu tak vlastně je. Procházky po zlatavých písčitých plážích, koupání v tyrkysově modrém moři či poznávání světoznámých historických památek, okouzlující přírody a tradiční řecké pohostinnosti. Přesně tak by se ve zkratce dala popsat letní dovolená u moře v Řecku. Kouzlo této jihoevropské země neomrzí ani v případě, že jste zde již dovolenou někdy strávili. A pokud se sem chystáte poprvé, připravte se na nezaměnitelnou atmosféru, která vás bude rok co rok táhnout zpět.
Více informací
Desítky kulturně a historicky rozmanitých regionů a v nich tisíce letovisek, z nichž každé jedno zaujme a překvapí něčím jedinečným a promění Vaši letní dovolenou v neopakovatelný zážitek. Nezáleží na tom, zdali si zvolíte legendami opředenou Krétu, bájný Rhodos, překrásně zelenavé Korfu, rušný Zakynthos nebo klidný a romantický Kos – dovolená Vašich snů čeká na každém koutě těchto nádherných ostrovů. Nechte se tedy zas a znova oslnit nejkrásnějšími plážemi, vynikající řeckou kuchyní, antickými památkami a energickou řeckou kulturou. Letní dovolená u moře v Řecku s CK Neckermann je zkrátka tou pravou volbou.

Řecká kuchyně


Kdo by neznal proslavené lahůdky řecké kuchyně. Pochutiny jako je gyros, tzatziki nebo lahodný alkoholický nápoj ouzo dozajista každý zná. Vězte však, že chuti pravé řeckého gyrosu, grilovaného přímo pod horkým středomořským sluncem se nic nevyrovná. A co teprve ne tak známe pokrmy, jako je melitsanosalata (tradiční pyré z lilků) nebo dolmates (plněný vinný list)? Z Řecka zkrátka nebudete moci odjet, dokud všechno neochutnáte.

Architektura


Snad každý někdy viděl alespoň na obrázcích známé řecké monumenty a památky. Za nimi nemusíte jezdit přímo do Athén. Většina z řeckých ostrovů nabízí nezapomenutelné zážitky pro milovníky starověké architektury. Palác Knóssos na Krétě, tradiční vesničky na Rhodosu nebo Santorini a mnoho, mnoho dalších úžasných zážitků čeká jen na vás.

Dovolená v Řecku ve víru historie


Řecko však nejsou jen dlouhé písčité pláže s azurovým mořem, ale i spousta antických památek opředených spoustou legend a bájí. Bohatá řecká historie přímo touží po prozkoumání, a proto by byla trochu škoda proležet celou dovolenou na sluníčku a nenavštívit alespoň jednu zajímavou pamětihodnost. Například Akropolis, nejznámější světová akropole, tyčící se již několik tisíc let nad Aténami, určitě stojí za vidění. Za zmínku také stojí třeba Staré město v Korfu, které očaruje jedinečnou architekturou, nebo středověké centrum města Rhodos. Během našich zájezdů si můžete vybrat z mnoha fakultativních výletů, z nichž mnohé Vás zavedou právě do míst, ze kterých dýchá historie na každém kroku. Tak neváhejte a vydejte se po stopách antických bohů, mýtů a legend.

Počasí v Řecku


Na co je v Řecku spoleh, je bez pochyby krásné počasí. V období od května do října v tomto středomořském ráji panuje skutečně nádherné počasí s průměrnými teplotami od 27 do 32 °C. V červenci a srpnu pak můžete očekávat teploty stoupající až ke 40 °C. Srážky se zde vyskytují pouze sporadicky, a pokud se na obloze nějaký ten větší mráček objeví, jedná o krátkou bouřkou trvající maximálně pár hodin. Konec sezóny nabízí ještě stálé příjemných 23 °C již s možností občasného deště, ale přesto se stále jedná o příjemnou volbu, pokud si chcete ještě na chvíli prodloužit léto.

Autobusem nebo taxíkem


Hlavní dopravou v Řecku jsou autobusy. A to jak na pevnině a Peloponésu, tak na řeckých ostrovech. Cena autobusů však není vždy nejlevnější. V Řecku funguje velmi dobře jak MHD, tak dálkové autobusy. Pokud přemýšlíte nad vlakem, pak jedině na pevninské části země. Ani tam však nečekejte tak husté pokrytí jako například u nás v České republice. Vlaky v Řecku slouží spíše jako levnější a také pomalejší alternativa autobusů.

Na menší vzdálenosti se dá samozřejmě dopravovat pomocí taxi. Těch je v Řecku dostatek, i když v zejména v hlavní sezóně v odlehlejších oblastech můžete mít problém nějaké sehnat. Ceny se velmi liší a často se dá s řidiči o její výši také smlouvat.

Stále více cestovatelů tak volí variantu vlastního, tedy vypůjčeného vozu či skútru. V Řecku naleznete půjčovnu aut/skútrů téměř na každém rohu. Jejich služby jsou obvykle na vysoké úrovni, nemusíte se tak bát, že zapůjčené auto/skútr nebude bezpečné. I tak se doporučuje využívat služeb spíše větších, osvědčených značek půjčoven, jejichž nabídku můžete nalézt i na našem webu.
Méně informací

Řecké ostrovy