Tipy na dovolenou:

Dovolená Rhodos


Původ přízviska „ostrov růží“ je bohužel zahalen tajemstvím, přesto lze předpokládat, že je tomu tak kvůli nesčetným a rozličným půvabům, kterými tento ostrov oplývá. Rhodos je místem pro dokonalou letní dovolenou, kterou můžete strávit lenošením na více než 200 km dlouhých písčitých pláží, obdivováním starověkých památek nebo túrou po romantických řeckých krajinách.
Více informací
Milovníci dobrého jídla bezesporu roztančí své chuťové buňky vyšperkovanou řeckou kuchyní a vybranými středomořskými lahůdkami. Hlavní město Rhodos, které je na seznamu památek UNESCO, dýchá jedinečnou řeckou atmosférou a pyšní se unikátní gotickou architekturou, které propadají v úžasu tisíce turistů. V neposlední řadě je třeba zmínit Vodní park Faliraki, který je jedním z nejoblíbenějších míst na celém ostrově a s desítkami vodních atrakcí zaručuje plnohodnotné aktivní vyžití pro celou rodinu.

Kouzelný Lindos


Lindos je malebné městečko s řadou úžasných památek. Město je charakteristické svými křivolakými uličkami. Dominantou města a vlastně i celého ostrova je proslulá Lindoská akropole. Lindos dokonce zapsaný jako památková rezervace UNESCO. Pro milovníky tradiční řecké architektury, pohostinnosti a místí kultury je to místo, které si nejde nechat ujít. Lindos je od hlavního města vzdálen asi jen 50 km a rozhodně stojí za návštěvu.

město Rhodos


Staré město ostrova Rhodos je historický skvost. V jeho zdech váš uchvátí nezaměnitelná romantická atmosféra. Staré centrum města je plné architektonicky významných staveb, tradičních kavárniček, taveren a obchůdků, které nabízí autentické výrobky a potraviny. Výjimečně krásný pohled na celé město se vám pak otevře z Clock Tower. Dominantou města je však impozantní palác Velmistra, který v současné době slouží jako archeologické muzem.

Rhódský kolos


I když Rhódský kolos už dávno nestojí, jeho legenda žije na ostrově dál. Kolos byl bronzová socha řeckého boha Hélia, který vítal námořníky ve zdejším přístavu. Socha prý měřila neskutečných 30 metrů a jako údajně největší socha starověku se stal jedním ze sedmi divů světa. Ke zničení sochy došlo již v roce 226 př. n. l., tedy jen několik desítek let po její výstavbě. Obyvatelé Rhodu však žijí ve stínu tohoto veledíla dál. Můžete zde tak najít celou řadu legend, příběhů nebo suvenýrů s motivy Kolosa.

Veřejná doprava a Rhodos


Slunečný Rhodos je velmi přívětivým místem pro řidiče. Záměrně uvádíme pro řidiče, jelikož autobusová doprava sice na ostrově funguje na pravidelných linkách, stává se však, že nezajíždí až přímo k resortu, kde jsou turisté ubytováni. Údaj o tom, pokud je v blízkosti hotelu zastávka uvádíme u popisu hotelu, nebo se můžete zeptat přímo jednoho z našich prodejců – velmi rádi vám poradí.

OSOBNÍ DOPRAVA

Není tak žádným překvapením, že k dopravě po Rhodos, už vzhledem k jeho velikosti, často turisté volí buď taxi služby na kratší vzdálenosti, nebo zapůjčený automobil pro delší cestování. Půjčoven aut na ostrově funguje celá řada. Stačí si jen vybrat model vozu a užít si třeba dobrodružné léto v kabrioletu na jednom z nejslunnějších míst v celé Evropě.
Zobrazit méně