Dovolená Tunisko 2019


Dovolená v této severoafrické zemi se dá vskutku označit za nezapomenutelný zážitek. Jemný písek na nádherných plážích omývaných Středozemním mořem, kvalitní hotelové resorty nabízející jak tuniské speciality, tak mezinárodní lahůdky, a místy až pohádková architektura - to je Tunisko v kostce. Právě četné památky a relativně nízké ceny jsou lákadlem pro turisty převážně z Evropy. Výhodou je, že z Evropy do Tuniska poletíte jen pár hodin, a přesto si budete připadat jako ve zcela jiném světě. Vydejte se s námi prožít exotickou pohádku na vlastní kůži.
Více informací

Kam vyrazit v Tunisku…


SOUSSE: Jedno z nejhezčích tuniských měst je lemováno plantážemi olivovníků či ovocnými sady a pyšní se četnými historickými památkami. Je známé především pro starou medinu, jak se v Tunisku nazývá původní stará část měst. Zdejší medina je obehnána hradbami, nachází se tu klášter Ribat či pevnost Kasbah. Na předměstí Sousse, cca 2 km od centra města, najdete komplex raně křesťanských katakomb a pohřebiště.

KARTÁGO: Kartágo se nachází na předměstí hlavního města Tunis. Turisté sem míří za archeologickými vykopávkami a ruinami antického města, které jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Mezi nejznámější objekty se řadí Antoniovy lázně, římské vily, chrám Sv. Cypriána a divadlo. Ve městě se nachází i hodně zahrad a je tu celkově moc příjemně.

NABEUL: Turistické středisko Nabeul je hlavním městem regionu Cap Bon. Je známé pro své tradiční hrnčířské výrobky. Dříve se vyráběly ručně, nyní je jejich výroba automatizovaná. Odpočinout si můžete na lehátkách na písečných plážích nebo aktivně koupáním ve vyhřátém moři.
Zobrazit méně