Tipy na dovolenou:

Dovolená Zakynthos


Zakynthos je vzhledem k jeho úchvatné zeleni, nebesky modrému moři a zlatavým písčitým plážím vskutku pohádkovým ostrovem. Je to místo, kde se setkávají snad všechny barvy a chutě celého Řecka a kde zažijete úžasnou dovolenou přesně podle vašich představ.
Více informací
Adrenalinoví nadšenci si Zakynthos zamilují kvůli výborným podmínkám pro surfing, windsurfing nebo potápění s mořskými želvami. Milovníci přírody si pak mohou udělat výlet po ostrově a navštívit třeba romantické Modré jeskyně nebo proslulou zátoku Navagio, známou díky zrezivělému vraku pašerácké lodi ležící již několik desítek let v bílém písku této nádherné pláže. Není zde však nouze ani o antické památky, na které je Řecko skutečně bohaté. Ostrov se nachází pouze kousek od Peloponésu a řady antických památek jako je například Olympie – místo konání původních olympijských her nebo pověstný klášter Anafonitrias.

Kam se podívat


Zastavte se ve vesničce Alikanas a prohlédněte si kvetoucí rostliny a olivové háje. Pokud spíše hledáte hlučnou party dovolenou tak jednoznačně zvolte letovisko Laganas. Letovisko Kalamaki, které se nachází na jihovýchodním pobřeží, poskytuje klidnější atmosféru díky vůni borovic, která se line přes celé pobřeží.

Noční život


Jedna z nejzajímavějších a nejlepších atrakcí na Zakynthosu je živá clubbing scene. Známá jako hlavní řecká letní párty. Letovisko Laganas opravdu ví, jak vás zabavit přes noc i přes den. Pěnová párty, plážová párty a zajímavé akce, které trvají celou noc. Opravdu budete mít z čeho vybírat. Vezměte své přátele a protančete noc v Rescue klubu, největším klubu na celých Jónských ostrovech.

Doprava na Zakynthosu


Místní na Zakynthosu většinou pro svou přepravu používají skútry nebo městskou dopravu, která je samozřejmě přístupná i pro turisty. Většina z nich si však raději připlatí nějaké to Euro navíc za pohodlí vypůjčeného vozu nebo taxíku.

Se zdejšími taxikáři se dá o ceně dokonce i smlouvat. Vzhledem k velikosti ostrova a oblíbenosti mezi turisty zde není o taxíky nouze. Musíte však brát v potaz, že v hlavních letních měsících mohou být místní služby často přetížené a pokud nemáte odvoz dopředu objednaný, může se čekání na taxík v odlehlejších oblastech nepříjemně protáhnout.

Asi nejpohodlnější cestou, jak procestovat celý ostrov tak zůstává zapůjčení vlastního vozu. Na Zakynthosu funguje skutečně velké množství půjčoven, protože prozkoumat krásy ostrova na vlastní pěst zkrátka stojí za to. Za vlastní automobil samozřejmě připlatíte nějaký ten tisíc korun navíc. Řada turistů si proto auto půjčuje jen na pár dní, které na procestování ostrova zcela stačí. Nabídku zdejších půjčoven vám rádi zprostředkujeme.
Zobrazit méně