PORTO - Letecký eurovíkend s česky hovořícím průvodcem


Program zájezdu
O destinaci
Fakultativní výlety
Výhodný balíček
Výběr termínu

PROGRAM ZÁJEZDU

do Porta1. DEN

přílet do Porta, transfer do hotelu a ubytování v hotelu. Individuální program, možná návštěva restaurace na večeři.

2. DEN

po snídani informační schůzka s delegátem v lobby hotelu. Následuje individuální program nebo fakultativně celodenní panoramatický okruh městem s možností ochutnávky portských vín s česky hovořícím průvodcem.

3. DEN

po snídani informační schůzka s delegátem v lobby hotelu. Následuje individuální program nebo fakultativně celodenní výlet do Bragy / Bom Jesusu a Guimarase s česky hovořícím průvodcem.

4. DEN

po snídani check out a uložení zavazadel dle pokynů průvodce. Individuální volno. Ve večerních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.

Změna programu vyhrazena.

O DESTINACI

Porto

Druhé největší a velmi moderní portugalské město, nedaleko břehu Atlantského oceánu. Toto starobylé město je někdy také nazýváno Oporto. Historické centrum Porta - Ribeira bylo v roce 1996 přidáno na seznam světových památek UNESCO a je specifické tím, že se zde nachází mnoho památek. Je zde mix památek od předních světových architektů z minulosti až po současnost a fantastické barokní řezby - to vše je umístěno u velké řeky Duoro. K hlavní atrakci patří například kostel Sao Francisco ze 14. století a také místní sklepy s nabídkou portského vína.

FAKULTATIVNÍ SLUŽBY
v Portu

A) panoramatický okruh městem s ochutnávkou portského vína 1 150 Kč*

Během tohoto výletu se seznámíme s většinou památek tzv.“ Hlavního města severu“ – čtvrtí Ribeira (UNESCO), barokní zvonicí kostela Dos Clérigos, katedrálou Terreiro da Sé a dalšími. Během okruhu uvidíte dva mosty navžené G. Eiffelem a pochopitelně ochutnáte místní portské víno. Výlet je pořádán v doprovodu česky hovořícího průvodce.
kód pro rezervaci S 28022A (minimální počet pro realizace: 20)

B) Celodenní výlet Braga / Bom Jesus a Guimaraes 1 300 Kč*

Během tohoto výletu poznáme nejstarší město Portugalska Bragu s národním parkem Bom Jesus. Mezi nejznámější památky Bragy, kterému vládli Římané, Vizigóti i muslimové, patří zcela jistě katedrála Sé, klášter Tibaes či palác Biscainho. K obědu doporučujeme ochutnat místní specialitu rybu „bacalhau“. Součástí tohoto výletu je návštěva kolébky portugalského národa, města Guimaraes, jehož středověké uličky vybízejí k procházce. Výlet je pořádán v doprovodu česky hovořícího průvodce.
kód pro rezervaci S 28022B (minimální počet pro realizaci: 20)

BALÍČKY ZA ZVÝHODNĚNÉ CENY

kombi balíček A + B2 300 Kč*kód pro rezervaci S 28022C
*Cena za osobu při rezervaci před odletem z Prahy

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

  • letenku Praha - Porto - Praha včetně všech letištních poplatků
  • transfer letiště - hotel - letiště
  • 3 noci se snídaní ve vybraném hotelu
  • služby česky mluvícího delegáta po celou dobu pobytu a kvalifikovaného průvodce fakultativních výletů
  • povinné smluvní pojištění CK proti úpadku