Řím - Letecký eurovíkend s česky hovořícím průvodcem


eurovíkendy Řím

Eurovíkend v Římě


Řím není jen krásným a jedinečným starobylým velkoměstem, které je plné překvapení nebo dobrého jídla a kávy. V Římě na vás dýchne téměř 3 000 let stará historie, jejíž pozůstatky v podobě slavných antických památek a starověké architektury naleznete téměř všude. Dějiny „věčného města“, jak se Římu říká, jsou velmi pestré a návštěvník se s nimi setká doslova na každém rohu včetně galerií a muzeí. Navštivte Koloseum, Forum Romanum, Pantheon, fontánu di Trevi, náměstí Piazza Navona nebo miniaturní stát Vatikán s chrámem sv. Petra.

Charakteristika eurovíkendu

Téměř 3 000 let historie, slavné antické památky od Kolosea po Forum Romanum, starověká architektura, skvělé galerie a muzea. Kompletní baliček eurovíkendu do Říma.

Program zájezdu

1. den

přílet do Říma, transfer do hotelu. Individuální program nebo možnost fakultativního panoramatického okruhu s českým průvodcem (exteriéry: bazilika San Giovanni in Laterano, bazilika Santa Maria Maggiore, oblast Termini, náměstí Republiky, oblast ulice Veneto, park Borghese, Andělský hrad, oblast Vatikánu, Circus Maximus, Benátské náměstí apod.).

2. den

po snídani informativní schůzka s průvodcem v lobby hotelu. Individuální program. Doporučujeme návštěvu Vatikánu – baziliky svatého Petra a Vatikánských muzeí, dále prohlídku obzvláště krásného Andělského hradu, náměstí Campo dei Fiori a Piazza Navona. Zapomenout nesmíte ani na prohlídku nejzachovalejšího bývalého antického chrámu – Pantheonu.

3. den

po snídani informační schůzka s průvodcem v lobby hotelu. Následuje individuální program nebo dopoledne možnost pěší procházky Římem s českým průvodcem v ceně zájezdu. Odpoledne můžete strávit příjemnou procházkou po krásných místech, kam běžně turisté nechodí. Projdete si různá římská zákoutí, kde poznáte Řím zase úplně z jiné stránky. Tak, jak ho znají místní, a užijtete si ten klid, pohodu a k tomu i krásné vyhlídky na město. Odpoledne individuální volno k návštěvě interiérů Kolosea, k procházce centrem Fóra Romana či pahorku Palatinu, kde byly císařské vily. Krásným zakončením dne je bezpochyby posezení u Fontány di Trevi nebo v oblasti Španělských schodů.

4. den

po snídani check-out a uložení zavazadel dle pokynů průvodce. Individuální volno, respektive možnost dopoledního fakultativního výletu do oblasti Castelli Romani s českým průvodcem - návštěva městeček Castel Gandolfo (letní sídlo papeže, výhled na kráterové jezero Lago Albano) a Frascati. Transfer na letiště a odlet do Prahy v odpoledních nebo večerních hodinách.

Změna programu vyhrazena.

Hotel

Hotel Blu Roma NNNN

Oblíbený hotel z hotelového řetězce Best Western ležící ve čtvrti Tiburtina, cca 15 minut od centra města. Pokoje vybavené satelitní TV, klimatizací, minibarem, fénem a WiFi. Snídaně formou bufetových stolů.

Cena zájezdu zahrnuje

letenku Praha - Řím - Praha včetně všech letištních poplatků
transfer letiště - hotel - letiště
3 noci se snídaní ve vybraném hotelu
služby česky mluvícího průvodce po celou dobu pobytu a kvalifikovaného průvodce fakultativních výletů
procházka Římem s českým průvodcem zdarma
povinné smluvní pojištění CK proti úpadku