Dovolená Dominikánská republika


Nejoblíbenější karibská země s autentickým charakterem

Důvody k návštěvě této destinace jsou různé: tropická scenérie, dlouhé bílé pláže lemované palmami, průzračné moře, rozmanitost fauny a flóry, místní golfová hřiště, živá kultura, vynikající kuchyně a vřelí lidé. Poznejte s námi kouzlo Dominikánské republiky!


Oblíbené hotely v Dominikánské republice

Dominikánská republika – Nejkrásnější pláže


Dominikánská republika je jedna z nejvyhledávanějších karibských zemí a toto prvenství si rozhodně zaslouží. Ne nadarmo nazval ostrov sám Kryštof Kolumbus po objevení v roce 1492 "rájem na zemi". Má nejrozmanitější geografickou strukturu, od podmanivých horských scenérií, přes křovinaté pouště, až po ikonické bílé pláže, které jsou hodnoceny jako ty nejkrásnější nejen v Karibiku, ale na celém světě.
Množství pláží z pobřeží nazývaného podle palem „kokosové pobřeží“ se zaslouženě dostalo na seznam UNESCO. Pláž na ostrově Cayo Levantado v zálivu Samaná je považována za nejkrásnější. Mezi další špičkové pláže se řadí Bayahibe (na jihovýchodě), Punta Cana (nejvýchodnější cíp země) se známou částí Bavaro, ostrov Saona nebo ráj surfařů, Cabarete.
Kromě přírodního charakteru láká Dominikánská republika také živou kulturou, vřelými lidmi, bohatou faunou a flórou, vynikající kuchyní a v neposlední řadě bohatou historií, která se dodnes odráží v typické koloniální architektuře.
Dominikánská republika je jako stvořená pro odpočinek a romantiku ve dvou, nabízí ale také širokou škálu aktivit. Je jasnou volbou pro milovníky golfu. Místní golfová hřiště jsou prací špičkových designérů a golfistů. Severní pobřeží je rájem potápěčů a milovníků vodních sportů. Lidé sem jezdí pozorovat velryby.

PRAKTICKÉ INFORMACE


Klima – tropické klima s obdobím sucha v zimě, období dešťů pak od konce dubna do října. Hurikány hrozí nejvíce v období od srpna do října. Díky vanoucím pasátům bývá sever vlhčí než jih.
Jazyk – oficiální jazyk je španělština, ale pracovníci služeb skvěle ovládají angličtinu.
Očkování a zdraví - pokud cestujete do turistických letovisek, není potřeba žádné očkování. Pokud se chystáte za dobrodružstvím do pralesů a na západ země, doporučuje se očkování proti břišnímu tyfu a žloutence. Mějte u sebe také silný repelent. Voda ve vodovodech nebývá pitná, pijte proto vodu balenou.
Měna/použití platebních karet – oficiální měna je dominikánské peso (1 DOP/RDS = není povoleno přivážet více jak 10 000 USD (nebo ekvivalent v jiné měně). Ve větších turistických centrech je platba kartami (VISA, MasterCard, American Express) zcela běžná, proto s sebou nemusíte vozit závratné částky. Je zakázán dovoz i vývoz dominikánské měny, navíc vám ji u nás bez potvrzení od dominikánské směnárny vůbec nesmění nebo max. 30 % z reálné hodnoty. Nedoporučuje se měnit peníze na ulicích, ale výhradně v bankách nebo certifikovaných směnárnách.
V hotelových resortech se často dá platit i v amerických dolarech.
Elektrické napětí - zásuvky jsou tu jiné než v České republice (americký typ), s napětím 110–120 V / 60 Hz. Luxusnější hotely mají v pokojích adaptéry, doporučujeme si ale přivést vlastní.
Suvenýry – rum, doutníky, káva, čokoláda jantar nebo larimar (modrý kámen). Spousta hotelů disponuje vlastními obchody, doporučujeme navštívit místní trhy, které mají příznivější ceny a navíc srší barvami a pravou karibskou atmosférou.
Mobilní telefony/internet – informujte se u svého operátora, zda se roaming vztahuje i na Dominikánskou republiku, případně za jakých podmínek. Většina domorodců stále nemá doma připojení k internetu, proto tu dobře fungují internetové kavárny. Připojení bývá i na hotelích, většinou však za poplatek.
Spropitné - je zvykem nechávat drobné spropitné za služby, ať už portýrům, úklidové službě nebo v restauracích. Spropitné není zahrnuto a mezinárodní etiketa doporučuje nechávat za servis min. 10 % z utracené částky.
Pronájem automobilu – půjčovny aut jsou v každém větším městě, některé hotely půjčení aut zařizují pro klienty samy. Je nutné mít na paměti, že Dominikánská republika je ze zemí, kde na silnicích vládnou spíše intuitivní než psaná pravidla. Silnice a jejich značení navíc nejsou v moc dobrém stavu, proto doporučujeme řízení jen zdatným a trpělivým řidičům.
Víza/vstupní formality – pro pobyt kratší jak 90 dnů nejsou pro občany ČR nutná víza.
Turistická karta je od 25. 4. 2018 zahrnuta v ceně letenky.
Pobytová a odletová taxa – není vyžadována.
Důležité kontakty – Honorární konzulát Santo Domingo
web: santodomingo@honorary.mzv.cz
tel.: +1809 685 6900, +1809 682 7605
adresa: Ave. Bolívar 830, La Esperilla 3673 Santo Domingo
Upozornění – při pobytu mimo hotelový areál se nedoporučuje mít s sebou příliš vysokou hotovost a velké množství šperků, ty je lepší mít uloženy v hotelovém trezoru.

REGIONY v Dominikánské republice

TIPY NA VÝLETY


Santo Domingo– hlavní město je jedno z nejstarších měst kontinentu. Během kolonizace nového světa zde byly vybudovány první výzdoby náboženského, ekonomického a kulturního významu pro ostrov. Koloniální historické centrum města je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Zajímavé jsou také přírodní jeskyně "Los 3 Ojos" (3 oči), jejichž vnitřek ukrývá jezera se sulfurovanou vodou.
Piráti z Karibiku– nechte se rekrutovat na naši pirátskou loď Hispaniola. Po nalodění obdržíte potřebný pirátský výcvik. K výletu patří zastávky ke šnorchlování u nedotčeného korálového útesu a k plavání se žraloky u Shark Island. Dojde samozřejmě k pravému souboji na ostří mečů s krvelačnými piráty.
Saona Pure Style– plavba na katamaránu s živou hudbou je skutečné dobrodružství. Obzvláště pak s cílem jako je ostrov Saona Pure Style s panenskou pláží, kde se můžete koupat, slunit, osvěžovat se drinky a vynikajícím obědem formou bufetu. Tento přepychový relax lze prokládat plážovými aktivitami jako volejbal, merengue, salsa, bachata a mnohé další.