Dovolená Katar


Katar, to je země budoucnosti bez ztráty minulosti.

Ještě před 10 lety byl Katar mezi nudnými destinacemi, co málo nabízí. Dnes je tomu přesně naopak: Katar je fascinující. Malinká země Katar leží na malém poloostrově, vybíhajícím z většího Arabského poloostrova do Perského zálivu. Hlavní město Dauhá je neustále rostoucí supermoderní metropole lemovaná fantastickými plážemi.
Katar mísí prvky starobylé kultury s moderní bohatou současností v dokonalé souhře. Kličkujete mezi čarovnými tržišti a 300metrovými mrakodrapy bez pocitu rozporu. Bohatství země odpovídá i vysoká kvalita služeb.Oblíbené hotely v Kataru


Katar

PRAKTICKÉ INFORMACE

Klima – poušť s mírnými zimami a velmi horkým létem, kdy se teploty pohybují kolem 40 °C. Od dubna do října se vyskytují písečné bouře.
Jazyk – úředním jazykem je arabština.
Očkování a zdraví – nejsou vyžadována žádná očkování. Úroveň zdravotnických služeb a zařízení je v Kataru na špičkové úrovni a ceny tomu odpovídají. Očekává se zde okamžité uhrazení lékařských služeb v hotovosti. Sjednejte si proto dobré cestovní pojištění. Doporučuje se pít balenou vodu.
Měna/použití platebních karet – katarský riál (1 QAR = 6,16 CZK), platba kartou v hotelech a restauracích je běžná (kromě tržišť apod.), bankomaty jsou tu také dobře dostupné. Peníze (USD, EUR nebo GBP) směníte na letišti, v bankách nebo certifikovaných směnárnách.
Elektrické napětí – tříkolíkové zástrčky s napětím 240 V, budete potřebovat adaptér.
Suvenýry – vodní dýmky, džezvy, barevné šály a šátky, datle, dřevěné krabičky a truhličky, koření a arabské sladkosti.
Mobilní telefony/internet – informujte se u svého operátora, za jakých podmínek je tu roaming dostupný. WiFi poskytují hotely vyšší kategorie většinou zdarma, také v restauracích bývá WiFi.
Spropitné – spropitné 10 % bývá v restauracích zahrnuto v účtu. Další služby jako portýři, taxikáři apod. se odměňují drobnými.
Pronájem automobilu – nízká cena benzínu (cca 8 Kč/litr) přímo nabádá k prozkoumávání země autem. Ceny za pronájem auta začínají od cca 700 Kč/den.
Víza/vstupní formality – o vízum není potřeba žádat, cestující jej obdrží při vstupu do země zdarma. Potřeba je také cestovní pas platný alespoň dalších 6 měsíců. V pase nesmí být izraelské razítko.
Pobytová a odletová taxa– není vyžadována.
Důležité kontakty – Velvyslanectví Kuvajt
tel.: +965/22529018
web: www.mzv.cz/kuwait
adresa: Al-Nuzha, Block 3, Street 34, House 13, Kuvajt, P.O.Box 1151
Upozornění – Katar je muslimská země tolerantní k jiným náboženstvím, je ale nutné respektovat i místní kulturu, především během Ramadánu se nesmí na veřejnosti jíst, pít či kouřit. V mešitách je nutné se zahalovat. V ulicích pak zahalovat ramena a kolena.

Montego Bay

LETOVISKA v Kataru

Dauhá

moderní metropole, která je neustále v pohybu a vývoji. Horizont, co se neustále mění díky velkým investicím. Najdete tu moderní nákupní centra stejně jako tradiční trhy, souq. Navštivte třeba tržiště s jedinečnou atmosférou Souq Waqif, světové Muzeum islámského umění a samozřejmě dlouhé pláže. Hotely mají tak skvělou nabídku služeb, že by je nebylo nutné opouštět, kdyby samo město nebylo tak okouzlující.

Montego Bay

TIPY NA VÝLETY

Al-Wakrah – staré obchodní a rybářské centrum ležící na pobřeží jižně od Dauhá. Město se pyšní zejména starým přístavem stejně jako množstvím historických mešit a tradičních staveb. Jeden ze zdejších historických městských domů byl nákladně zrestaurován a nyní slouží jako krásné muzeum.
Khawr al Udayd – tzv. vnitrozemní moře leží zcela na jihu Kataru u hranic se Saudskou Arábií. Jedná se o moře uprostřed pouště s vlastním ekosystémem, jedno z mála takových míst na světě. Po zásluze je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.