Dovolená Senegal 2018


Senegal – Paříž západní Afriky


První Evropané Senegal objevili podobně jako Ameriku, když podnikali plavby do Indie. Akorát Senegal si snad ještě dlouhá léta s Indií nepletli. Došlo k tomu v 15. století, jen o necelých 50 let dříve, v roce 1 444.
Senegal se rozkládá na nejzápadnějším cípu Afriky na pobřeží Atlantského oceánu. S přibližně dvaapůlkrát větší rozlohou než Česká republika má skoro stejný počet obyvatel.
Senegal patří mezi země třetího světa, je velmi chudý, 2/3 obyvatel jsou negramotní, je zde velká nezaměstnanost a téměř žádné nerostné bohatství ani průmysl. Až 60 % HDP tvoří služby. Turismus zde posledních pár let prochází obrodou a má velký potenciál.
Ideální doba pro dovolenou v Senegalu je zima, resp. období sucha, od prosince do dubna.
Více informací

Podnebí


Senegal je tropická země s obdobím sucha od ledna do května a obdobím dešťů od června do září. Deště jsou pak vydatnější na jihu země. Průměrná teplota je 22 – 30 °C. Charakter krajiny je na severu polopoušť, na jihu savany. Na severozápadě, blízko pobřeží, je poušť Lompoul s krásnými písečnými dunami. Oblast je nížinatá s nejvyšším kopcem o výšce 638 m. n. m.

Za plážemi


K dispozici je návštěvníkům více než 500 km písečných pláží. Jsou tu krásné písečné pláže, kolem Dakaru bývají přelidněny, ale i tak se řadí k těm, na kterých rádi strávíte celé odpoledne, např. v Popenguine. V nejjižnějším cípu země se nachází Cap Skirring s bílými písečnými plážemi, které jsou pravděpodobně nejkrásnější v celém Senegalu. Na severu země jsou proslulé pláže kolem Saint-Louis.

Místa k navštívení


Červené jezero – nedaleko Dakaru najdete Lake Retba neboli Růžové jezero. Barva vody je skutečně čistě růžová. Způsobuje to vysoká koncentrace jednobuněčné houby Dunaliella salina. Jezero je od oceánu odděleno pouze úzkou dunou a je velmi slané.
Mešita v Toubě – cca 100 km východně od Dakaru je jedna z největších mešit v Africe. Pojme až 7 000 lidí. Mešita má 5 minaretů a 3 velké dómy.
Národní park Niokolo Koba – národní park zapsaný v dědictví UNESCO se rozkládá na jihovýchodě Senegalu.

Doprava


Turistům se doporučuje používat veřejnou dopravu nebo řídit automobil raději přes den. Spousta místních dopravních prostředků totiž jezdí v noci bez rozsvícených světel a z důvodu častých výpadků elektřiny jsou často neosvětlené i městské aglomerace.

Bezpečnost / co byste měli před odjezdem vědět


Pro vycestování do Senegalu na dobu kratší než 90 dnů není potřeba mít víza.
Senegal je z nejbezpečnějších zemí západní Afrky, je stabilní. Nedoporučuje se jezdit jen do oblasti hranic s Mali a jihosenegalského regionu Casamance. Turismus je poslední roky v rozkvětu, takže na cizince jsou místní zvyklý a také služby tomu odpovídají.
Počítejte s tím, že vás často budou oslovovat místní a nabízet různé zboží. To ale patří ke kultuře a znak mentality místních. Užijete si tak opravdový kontakt s opravdovou senegalskou kulturou.
Zobrazit méně