Es wurden keine Angebote gefunden..


Seychely jsou příslibem půvabu, klidu a romantiky v nezkažené přírodě, která se vám dostane pod kůži. Ostrovy jsou muzeum přírodních krás a útočiště množství nejvzácnějších druhů rostlin a živočichů a téměř 50 % území je vyhlášeno za národní park nebo rezervaci. Jsou tvořeny 115 malými žulovými a korálovými ostrůvky, z nichž obydleno je 46. Přestože jsou Seychely celkovou rozlohou pevniny nevelké, díky charakteru rozdrobených ostrůvků mají spoustu kilometrů pobřeží, na kterém se rozléhají ty nejvytříbenější světové pláže.
Díky svému historickému vývoji a kolonizacím kosmopolitních zemí s kořeny v Africe, Asii i Evropě, jsou tu lidé vůči sobě extrémně tolerantní. To se odráží i na vřelosti, jakou chovají k turistům.

Základní informace o Seychelách


Hlavní město: Victoria
Počet obyvatel: cca 92 000
Rozloha: km2
Jazyk: 3 úřední jazyky: seychelská kreolština, angličtina a francouzština
Časový posun: letní čas +2 h, zimní čas +3 h
Náboženství: římští katolíci (86,6 %), anglikáni (6,8 %) a jiní křesťané
Měna: seychelská rupie (1 SCR = 1,7 CZK)


Seychely si na kráse svých ostrovů velmi zakládají. Svědčí o tom i fakt, že tu regulují počet hotelových lůžek a vláda vydala nařízení, že žádná nová budova nesmí být vyšší, než jsou okolní palmy. Výsledek je takový, že na Seychelách vždy najdete patřičný klid k odpočinku a dokonalé relaxaci, pláže ani hotely nejsou nikdy přeplněné a příroda zdevastovaná.Na Seychelách se můžete slunit na bělostném písku, koupat a šnorchlovat v průzračném moři, které prostupuje pestrobarevný podvodní svět, objevovat život v pralese a zátokách nebo se projíždět na kole po pobřežních cestách. To vše za všudypřítomné pohody a klidu, který jako by se rozpínal až do nekonečna.


Seychely - oblíbené regiony

Pláž v Mahé na Seychelách

Mahé

Největší ze seychelských ostrovů, kde leží hlavní město Victoria a také zde žijí 4/5 obyvatel Seychel. Je tu také nejvíc turistických resortů, které jsou zaměřeny na luxusní služby. Zároveň je tu nejčetnější výběr z aktivit pro případ, že byste se přece jen začali na krásných plážích nudit. Abyste objevili skutečné krásy ostrova, prozkoumejte podvodní svět a národní park Morne.

Palmy a pláž v regionu Praslin na Seychelách

Praslin

Nedaleko Mahé leží druhý největší ostrov, Praslin. Je spíše hornatý, zalesněný a obdařený krásnou přírodou. Tu lemují panenské pláže, korálové útesy a bohatý podvodní svět. Praslin je synonymem romantiky, proto sem často přijíždí novomanželé trávit své líbánky.

Letecký pohled na moře a pláž Silhouette

Silhouette

Třetí největší ostrov Seychel je výjimečný svou přírodní rozmanitostí. 90 % povrchu ostrova je chráněno coby Národní park. V La Passe je výzkumná stanice zaměřená na ochranu místních obrovských želv a netopýrů. Stanice je přístupná veřejnosti a je to neobvyklý příjemný zážitek. Ostrov není hlavní turistickou destinací Seychel a najdete tu vytoužený klid a soukromí, ať už na pláži nebo na hladině moři při vodních sportech. Silhouette je synonymum pro dokonalou romantickou dovolenou.

Seychely

La Digue

Ostrov ležící asi 40 km severovýchodně od Mahé. Poznejte tropický ráj jinak než z televizních reklam a nejlákavějších obrázků v katalozích. Nefritově zelená voda, okouzlující zálivy, zelené kopce se svěží džunglí a hlavně nejúchvatnější pláže z celého souostroví Seychely.

Seychely

Seychely

Seychely leží v Indickém oceánu, severně od Madagaskaru a východně od Afriky. Rozkládají se na 115 ostrovech. Určitě nadchnou každého, kdo má rád unikátní přírodu a relax. Můžete se tu potápět, lenošit na krásných plážích, lézt na skalnaté vrcholy, potulovat se pralesem či jezdit podél pobřeží na kole. To vše za pohodové atmosféry a pěkného počasí.


Počasí a podnebí na Seychelách


Ostrovy leží kousek od rovníku, a tak mají po celý rok stálé horké vlhké podnebí. Leží mimo zónu cyklonů a tropických lijáků, od června do listopadu vane silný jihovýchodní vítr, který rozbouří moře a zvedá písek na plážích. Celoročně je potřeba dávat pozor na mořské proudy. Severní ostrovy jsou deštivější.

Seychely - zajímavá místa


Vallée de Mai – na ostrově Praslin roste vysoko na starých palmách kokos se zvláštním tvarem ženského lůna. Palma se nazývá Coco de Mer a její plod je největší ořech na světě.
Kapitán Gordon, který na ostrov Praslin v roce 1881 doplul, si prý myslel, že objevil ráj a ořechy Coco de Mer že jsou zakázané ovoce.
Sainte Anne Marine Park – národní park skládající se z 6 ostrovů, které se rozkládají hned u pobřeží ostrova Mahé. Z celých Seychel má být to nejlepší potápění a šnorchlování právě tady.

Gastronomie


Seychelská kuchyně v sobě kombinuje především francouzskou a britskou kuchyni, otiskly se sem ale i indické, čínské, africké a kreolské vlivy. Paleta chutí, kterou vám místní gastronomie může nabídnout, je tedy skutečně široká. Nejtypičtější jsou pochopitelně pokrmy z ryb a mořských plodů, místní specialita je želví polévka.

Měna a nakupování


Platební karty jsou přijímány poměrně běžně. Na menších ostrovech bude užitečnější hotovost. Výhodnější je směnit přímo na Seychelách, za zboží a služby je často možné platit i ve valutě (americký dolar, euro, britská libra).
Spropitné bývá v restauracích zahrnuto (10 % za servis), pokud ovšem na účtu zahrnuto není, je záhodno nechat min. 10 % z utracené částky. Se spropitným počítají najatí řidiči a průvodci, na konci výletů se často spropitné za služby vybírá, při výletech na lodi je to automatické.

Doprava


Zatím neexistují přímé lety z českých letišť na Seychely. Celková doba letu je asi 14–17 hodin, a to v závislosti na délce času na přestup.
Přímo na ostrovech je to s dopravou vcelku jednoduché. Pronájem aut je možný jen na ostrově Mahé a Praslin, na ostatních nejezdí ani taxíky. Tím spíš je skvělé půjčit si kolo a projíždět ostrůvky na kole. Na ostrově La Digue se můžete svézt volským povozem. Rozloha ostrovů dává možnost vidět skutečně hodně i během pár dnů dovolené.
Z Mahé vyplouvá třikrát denně do přístavu Jetty na ostrově Praslin katamarán. Mahé–Praslin–La Digue spojují několikrát denně pomalejší škunery. Až sedmkrát denně pluje loď mezi Praslinem a La Digue. Ať jste ubytovaní na kterémkoliv z ostrovů, nenechte si ujít příležitost navštívit i další. Každý z nich má svou jedinečnou krásu.

Cestovní pojištění

Ke všem našim zájezdům vám sjednáme i odpovídající cestovní pojištění. Nezáleží na tom, zda jedete k moři, autem po Evropě, za exotikou nebo lyžovat, máme pro vás vždy to pravé pojištění přesně na míru vaší dovolené. Spolupracujeme pouze s profesionály v oboru, ERV Evropskou pojišťovnou.
Stačí si nám jen poslat nezávaznou poptávku a zbytek vyřídíme za vás. Obratem se vám ozve jeden z našich prodejců s pojištěním přesně pro vaši dovolenou. Více o pojištění

Sjednejte si cestovní pojištění od ERV

Praktické informace a kontakty


Měna – seychelská rupie (1 SCR = 1,7 CZK)
Očkování a zdraví – nejsou vyžadována žádná očkování, zdravotnická zařízení jsou dostupná a s dobrou úrovní, doporučujeme dostatečný obnos v hotovosti nebo na kartě pro případ, že byste zdravotní péči potřebovali. Doporučuje se pít převařenou nebo balenou vodu a vyhýbat se konzumaci ledu v nápojích.
Mobilní telefony/internet – informujte se u svého operátora, za jakých podmínek je roaming na Seychelách, ceny bývají vcelku vysoké. Na místě si můžete koupit SIM kartu na kredit. WiFi (omezené) najdete ve veřejných prostorách, jsou tu internetové kavárny, ale internet je pomalý. V hotelích připojení k WiFi bývá.
Elektrické napětí – s napětím 240 V, zásuvky britského typu, je potřeba adaptér.
Spropitné – spropitné bývá v restauracích zahrnuto (10 % za servis), pokud ovšem na účtu zahrnuto není, je záhodno nechat min. 10 % z utracené částky. Se spropitným počítají najatí řidiči a průvodci, na konci výletů se často spropitné za služby vybírá, při výletech na lodi je to automatické.
Víza/vstupní formality – při pobytu do 3 měsíců nejsou potřeba víza, budete se prokazovat cestovním pasem, zpáteční letenkou, zajištěným ubytováním a dostatkem finančních prostředků. Seychely přísně kontrolují dovoz rostlin a živočichů či produktů z nich. V případě vývozu produktů z kokosové palmy (coco de mer) je třeba požádat o zvláštní povolení na Ministerstvu životního prostředí.
Pobytová a odletová taxa – zahrnuto v ceně letenky.
Důležité kontakty – Honorární konzulát Victoria
e-mail: victoria@honorary.mzv.cz
tel: +248 4242 254
adresa: Villa Bohemia, Machabee, Victoria, P.O.Box 52

Mohlo by vás také zajímat