lyžování - oblíbené lyžařské středisko v Zell am See

Zell am See:


Vybrat hotel
O Zell am See / Kaprun
Foto a skimapa
Důležité informace
Proč právě sem

Ubytování v Zell am See a okolí Kaprunu

Máte rádi lyžování v Rakousku? Pokud ano, jistě znáte tuto oblast. A pokud ne, určitě ji všem můžeme doporučit. Najdete u nás různé možnosti ubytování v hotelech i penzionech. Ubytovací provozy nabízejí různé pokoje od těch standardních až po apartmány vhodné pro rodiny s dětmi.

Dovolenou můžete trávit nejen lyžováním, ale také ve wellness. U konkrétních hotelů se dozvíte, jaké typy služeb a wellness procedur můžete absolvovat. Pobyt tedy může být nejen aktivní, ale i odpočinkový a relaxační.

Hotely

Je to jednoduché, vlevo zadejte termín Vaší dovolené a klikněte na tlačítko "Hledat hotel". Vyberte si ubytování a pošlete objednávku. Poté stačí a zaplatit a můžete vyrazit.

Název střediskalyžařské středisko - základní informaceZell am SeeKaprun
Nadmořská výškanadmořská výška lyžařského střediska757 - 3029 m
Sjezdovky km
modré sjezdovky pro začátečníky
30
červené sjezdovky pro pokročilé lyžaře
28
černé sjezdovky pro zkušené lyžaře
19
Kabinové lanovkykabinové lanovky8
Sedačkové lanovkysedačkové lanovky, které vás vyvezou nahoru10
Vlekyvleky, které vás vyvezou na sjezdovku7
Běžecké stopy kmpočet km běžeckých stop vhodných pro běžky55
FunparkSnowpark Kitzsteinhorn
Sáňkařské dráhy kmdráhy vhodné pro sáňky3.5
1 denní skipas dosp./děti (€)*cena skipas na 1 den pro dospělé i děti51/25
3 denní skipas dosp./děti (€)*cena skipas na 3 dny pro dospělé i děti147/73
*Uvedené ceny a informace jsou pouze orientační

Zell am See / Kaprun

Lyžování

Lyžařská oblast Zell am See – Kaprun leží mezi jezerem Zeller am See a městečkem Kaprun pod ledovcem Kitzsteinhorn. Tento lyžařský ráj uspokojí jak profesionální lyžaře a snowboardisty, tak i úplné začátečníky. Kvalitní zázemí na světové úrovni nabízí skvělé podmínky od podzimu až do konce jara. Profesionální lyžaři si užijí skvělé sjezdy na vrcholech Schmittenhöhe a Kitzsteinhorn. Ani ostatní ale nepřijdou zkrátka, oblast nabízí přes 138 km sjezdovek všech úrovní. Milovníci freeridu si vychutnají jízdu v hlubokém přírodním prašanu. A vyznavači adrenalinových jízd si užijí zábavu v některém ze 3 parků, na výběr máte Snowpark Kitzsteinhorn, Funslope Schmitten nebo MPark Maiskogel. Vyzkoušejte také přes kilometr dlouhou bobovou dráhu, která je v provozu celoročně. Odpočinek najdete v některé z mnoha útulných a stylových horských chat, kde ochutnáte některou z místních specialit, např. Kasnocken – domácí noky se sýrem. Nebo si užijte jeden den mimo svahy, co třeba procházka po zasněženém Zell am See spojená s nákupy.

Fotografie vč. skimapy

jezero Zell am See
ski mapa lyžařského střediska Zell am See Kaprun
ilustrační foto Zell am See Kaprun


Proč právě sem

Toto lyžařské středisko je ideálním místem nejen pro lyžování, ale je vhodné pro celkově pestrou zimní dovolenou. Zkušení lyžaři využijí výborně připravené červené sjezdovky na Schmittenhöhe a rodiny s dětmi zde překvapí řada atrakcí (lyžařští skřítci, dračí země nebo kouzelný koberec).

Díky ledovci Kitzsteinhorn není problém lyžování i mimo sezónu v listopadu a dubnu. Okolí Zell am See je relativně rovinaté a nabízí velké množství běžkařských tras, takže kdo má rád běžky, jistě výletem do Zellamsee neprohloupí.

Dalšími skvělými možnostmi je bruslení na jezeře, sáňkování a túry zimní krajinou. Po náročném dni na sjezdovce se snadno načerpá energie v lázeňském komplexu Tauern Spa. V oblasti Zell am See/Kaprun si každý přijde na své.