Zimní dovolená na slunné straně Alp


Motivující tratě Světového poháru, spousta slunce, kouzlo horských chat a opravdu dobré jídlo: řekněte, kdo by neměl chuť zalyžovat si na slunné straně Alp? Výborné podmínky na sjezdovkách stejně jako v běžeckých stopách jsou jistotou a dlouhé čekací doby jsou zde cizím slovem. Italská lyžařská střediska mají všechny předpoklady pro vynikající sportovní vyžití, naleznete zde nejen sjezdovky všech stupňů obtížnosti, ale i nekončící běžecké trasy. Na své si přijdou milovníci procházek pohádkovou zimní krajinou. Neváhejte a vyražte za sněhem do bílého ráje Itálie s Neckermann CK.
Více informací

Gastronomie


Na vrcholu jakéhokoliv seznamu italských zajímavostí bývá vždy jídlo. Jeho úrodné zelené krajiny, tradiční města a pobřeží produkují slavnou řadu kulinářských pokladů, s pokrmy, které se mění podle regionu. Mezi nejlepší místa v Itálii pro gurmány patří Emilia-Romagna, domov s parmskou šunkou a sýrem Parmigiano Reggiano a Toskánsko, země s nejlepším olivovým olejem a Chianti. Nezapomeňte se zastavit v Neapoli, ve městě s první pizzerií na světě. Skromná pizza je druh nového zážitku v jeho originální podobě – čerstvá buvolí mozarella, ručně dělané těsto a sladká, šťavnatá rajčata.

Kam se podívat


Města jako Řím, Neapol a Florencie jsou ve střední Itálii domovem pro jedny z nejlepších kulturních zajímavostí v zemi. Známá krásná města jsou perfektním místem pro poznání italského prosperujícího umění a kultury, stejně jako ochutnávání vynikajících místních vín, sýrů a pizz. Dále na jihu, v prosluněném pobřeží měst nabízí země nádherný kus tradičního italského života, s divokým pobřežím perfektní pro prohlídku památek autem. Pokud se více zajímáte o zimní sporty, severní Itálie je domov pro fantastické lyžařské svahy a střediska, stejně jako světoznámé jezero Como a jezero

Vydejte se na lyže do Itálie


Italské Alpy lákají lyžaře a turisty z celého světa, a cestu sem postupně nacházejí i ti čeští. To má na svědomí jednak relativně dobrá dostupnost a jednak nižší náklady za ubytování a skipasy než v okolních zemích. Směrem k moderním střediskům se italské Alpy ubírají i díky stále se zlepšující infrastruktuře a službám. Vyzkoušejte tak italské svahy a užijte si místní kvalitní sjezdovky s pestrou řadou doplňkových služeb a mimosportovních aktivit. Množství lyžařských středisek a stovky kilometrů sjezdovek všech úrovní potěší opravdu každého lyžaře.
Tato jihoevropská země samozřejmě nabízí krásná místa k navštívení i během letních dovolených - a to nejenom přímořská letoviska. Procestujte Itálii autem a objevte doposud skrytá místa!

Lyžování v Itálii – slunce a nekonečné sjezdovky


Itálie se zařadila mezi další aplské země, které snoubí radovánky na svahu s prvotřídním zázemím - toaletami počínaje a kiosky přímo na svahu konče. Vždyť kdo by odolal pravé italské pizze upečené v peci přímo na vrcholku hory? Jižní svahy Alp kromě toho nabízejí dny plné slunce a pohody. A typické aplské nekonečné sjezdovky? Ani tady nechybí. Poznejte zimní dovolenou v Itálii 2012/2013 tak, jak ji ještě neznáte - na horách a na sněhu!
Zobrazit méně

Oblasti v Itálii


Lyžařská střediska