Pohodová lyžovačka v Německu


Německo je jedním z pěti alpských států a přes poměrně malou část alpského masivu nabízí okolo 700 km sjezdovek v nadmořské výšce v rozmezí 483 – 2 830 m.n.m. Lyžařská střediska v Německu nejsou příliš rozlehlá, přesto se však vyznačují určitou různorodostí, moderním vybavením a perfektně upravenými sjezdovkami.
Více informací
Jelikož má většina těchto středisek mírné sjezdy a přehledné kopce, jsou více než vhodná pro rodiny s dětmi a vzhledem k poměrně nížinaté krajině a jsou zde také velmi dobré podmínky pro běžky. Ve větších lyžařských centrech jsou k nalezení naprosto senzační snowparky, které potěší nejednoho nadšence do adrenalinových sportů. Dovolená v Německu však nemusí být jen o lyžování, ale i o kvalitním wellness a odpočinku. A pokud Vás hory a sníh tak úplně nelákají, můžete strávit svou zimní dovolenou v celoročně provozovaném resortu Tropical Islands, vzdáleném asi 60 km od Berlína se skutečným nádechem tropických oblastí.

Dovolená s dětmi


Německo a další okolní státy jsou perfektní pro rodinnou dovolenou s dětmi. Cestování není časově náročné. Navíc, pokud zvolíte dovolenou s CK Neckermann, dobu odjezdu i délku pobytu si můžete zvolit zcela libovolně podle vašich představ, což zaručeně shledáte jako zásadní výhodu hlavně při cestování s dětmi.

Tropical Islands


Zažijte tropy i v zimě a pouze 60 km od Berlína! Objevte nejrozsáhlejší evropský vodní svět. Čeká Vás světově největší vnitřní deštný prales, originální stavby ze zemí tropického pásu a okouzlující exotický vodní svět. Můžete snít v tajuplné laguně s jeskyní a vodopádem, relaxovat u obrovského Tichého oceánu s písečnou pláží a palmami. Zažijte zábavu na jevištích! Dětské oči se rozzáří v dětském klubu Tropino s obrovskými prolézačkami a mnoha dalšími atrakcemi. Největší toboganová věž Německa vysoká 27 m nabízí ryzí zábavu z jízdy na tobogánu pro malé i velké. Jednoduše vypřáhněte ze všedního dne – tak zní heslo tropické krajiny se saunami na ploše kolem 10 000 m2.

Počasí v Německu


Počasí v Německu hodně závisí na tom, jakou část navštívíte. Sever země s přímořským podnebím nabízí nepříliš teplé léto (cca 17°C) a poměrně mírnou, až deštivou zimu s teplotou okolo 0°C. Východ Německa je pak spíše v přechodu od přímořského ke kontinentálnímu podnebí. Nejtepleji je tedy pak ve vnitrozemí. Průměrná teplota v zimě je -1 C.

Autem do Německa


V Německu není jízda na dálnici pro osobní auta nijak zpoplatněna. Ke vstupu do Německa stačí platný občanský průkaz. V SRN je důsledně kontrolován technický stav vozidla, a proto se doporučuje věnovat mu před cestou maximální pozornost. V případě zjištění závažné technické závady na vozidle může německá policie uložit pořádkovou pokutu, nebo trvat na odstranění závady v SRN a do jejího odstranění vozidlo zadržet. V zimě je třeba myslet na zimní pneumatiky a v případě cesty do horských oblastí také sněhové řetězy, které bývají v některých případech povinné na základě dopravního značení.
Zobrazit méně