Lyžování - Rakousko

Zimní dovolená, jak má být

Hustá síť sjezdovek všech obtížností s moderními vleky a lanovkami, výborně upravené běžecké tratě, přírodní prašan již od konce podzimu, většina středisek ve výšce nad 1000 m n. m., možnost lyžujte na ledovcích a na vrcholech přesahujících i 3000 m, specializace na rodinné dovolené nebo odpočinek ve špičkově vybavených wellness zónách. To vše nabízí Mekka všech lyžařů - rakouské Alpy.
Více informací
Díky blízké vzdálenosti od našich hranic nabízí časově dobře dosažitelnou zimní dovolenou. Najdeme zde mnoho netradiční zábavy, různými snow parky počínaje a moderními sportovními disciplínami pro malé i velké konče. K tomu všemu si připočítejte výtečnou gastronomii s mnoha regionálními produkty a vřelou pohostinnost místních. Do rakouských Alp se jistě budete rádi vracet.

Rakouské Alpy

Rakousko není považováno za kolébku lyžování pro nic za nic. S více než 3 500 lanovek a 22 000 km sjezdovek nabízí nekončící zimní radovánky a je právoplatným rájem pro všechny milovníky tohoto sportu. Samotných lyžařských středisek je zde více jak 360 a krom nejmodernějšího vybavení a kvalitních služeb zde naleznete i mnoho snowparků/funparků pro pořádné adrenalinové vyžití. Mnoho středisek je propojených, tudíž se často setkáte s velmi výhodnými jednotnými permanentkami, které Vám umožní vstupy hned do několika středisek zároveň. Cenově se Rakousko pohybuje okolo příznivého středu, což je určitě dobrá zpráva pro Ty, co hledají skvělou dovolenou za dobrou cenu. Také je třeba zmínit, že vzhledem k několika ledovcům v Rakousku můžete lyžovat prakticky celoročně, takže lze s klidem říci, že tady zima prostě nekončí.

Ski amadé

Ski amadé je jedno z nejproslulejších a nejmodernějších rakouských lyžařských středisek ležící v oblasti Salcburska a Štýrska. Jedná se o 25 lyžařských středisek spojených do 5 pěti velkých samostatných středisek (Salzburger Sportwelt, Schladming Dachstein, Grossartal, Gastein a Hochkönig) nabízejích až 760 km sjezdovek, 270 vleků a lanovek a další bohaté aktivní formy vyžití jako snowtubing, sáňkování nebo noční lyžování. Celé středisko se může pyšnit špičkovou moderní infrastrukturou, která zahrnuje například vyhřívané sedačky lanovek nebo promyšlenou síť skibusů zdarma. Fanoušky freeridu pak potěší četné množství snowparků s řadou atrakcí a speciálních sjezdovek.

Wellness a tradice

I když je zimní Rakousko hlavně o sněhu, můžete tu v zimních měsících najít i spoustu jiných lákadel. Jako první jsou wellness a spa pobyty. V nabídce máme nespočet hotelů, které nabízejí jedinečné wellness zážitky, a to od vířivek, masáží, lázní až po sauny a samozřejmě mnoho dalších. Další z rakouských lákadel je jídlo a pití. Zdejší speciality jsou vyhlášené, co třeba vídeňský telecí řízek, Sacherův dort nebo Mozartovy koule? Tak přesně na tyto pochoutky se můžete těšit. V neposlední řadě je to příroda. Neexistuje jiná země, která má tolik přírodních lákadel a kontrastů. Vysoké zasněžené hory a ledovce, křišťálově modré jezera a krásné lesy a louky. A jako poslední je ta úžasná vřelost a pohostinnost tamních. Rakušané jsou proslulí svým energickým a pozitivním duchem. Umějí si dovolenou užít a pořádně si odpočinout. Rakousko je opravdový ráj pro zimní dovolenou.

Počasí v Rakousku

Rakousko má obdobné podnebí jako Česká republika, jelikož spadá do stejného klimatického pásu (kontinentální středoevropský). Stejně jako my má tedy i Rakousko čtyři roční období. Východ země je ovlivněn kontinentálním klimatem (dlouhé a tuhé zimy střídají horká a suchá léta) a západ Rakouska má naopak mírnější zimu a horká léta bohatá na srážky. Roční úhrn srážek je cca 1 000 mm, v Alpách až 2 000 mm. V zimě jsou průměrné teploty na -2 °C. V Alpách je to pak okolo -12 °C v lednu a 3 °C v červenci.

Autem do Rakouska v zimě

Dopravní předpisy v Rakousku se nijak výrazně neliší od těch v ČR. V obci je povolena rychlost 50 km/h., mimo obec můžete jet dokonce 100 km/h. a na dálnici 130 km/h. Pro cestu po dálnici musíte mít zakoupenou dálniční známku. Desetidenní vás vyjde zhruba na 9 € a zpoplatněny jsou také průjezdy některými tunely. Dbejte na to, že při cestě po dálnici musíte mít ve vozidle k dispozici tolik reflexních vest, kolik osob je ve vozidle právě přepravováno. Během zimního období a zhoršených podmínek na vozovce nezapomeňte na zimní pneumatiky.
Zobrazit méně

Oblasti v Rakousku

Kam za lyžovánímFoto zdroj: © Österreich Werbung, Photographer: Pigneter, © Österreich Werbung, Photographer: Robert Maybach, © Tirol Werbung, Photographer: Josef Mallaun, © Österreich Werbung, Photographer: Joe Wörgötter