Lyžovačka na Slovensku


Ke Slovensku hory neodmyslitelně patří, jsou plné sjezdovek, běžkařských tratí, freeridových zón, skialpových tras a zimních horolezeckých cest. Malá vzdálenost, velké množství atraktivních míst, zlepšující se služby a neexistující jazyková bariéra dělá ze Slovenska vyhledávaný zimní cíl. Doporučujeme lyžařská střediska v Nízkých a Vysokých Tatrách.
Nejste lyžaři? Nevadí. Nabídneme vám jinou alternativu. Na Slovensku si můžete vychutnat relax v termálních koupalištích a lázních. Tyto přírodní léčivé prameny mají mnohé blahodárné účinky na lidský organismus. Některá z vyhlášených termálních středisek mají opravdu dlouhou historii. Využívali je již naši předkové. Zpestřit pobyt si můžete různými výlety, návštěvou kulturních památek nebo klasickými zimními radovánkami.
Více informací

Autem na Slovensko


Při cestě na Slovensko byste měli myslet hlavně na platnou dálniční známku, ta vás vyjde asi na 10 € za 10 dní a platí pro všechny slovenské dálnice. Ostatní dopravní předpisy jsou velmi podobné těm v České republice. Maximální povolená rychlost je 50 km/h v obci, 90 km/h mimo obec a 130 km/h na dálnicích. Dejte si pozor na umístění GPS zařízení – to nesmí bránit výhledu řidiče. V zimních měsících také nezapomeňte na zimní pneumatiky.

Vysoké Tatry


Vysoké Tatry jsou jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších oblastí Slovenska. Pod horskými masívy se nachází velké množství moderních turistických středisek. Mezi tři špičková lyžařská střediska Vysokých Tater poskytující ty nejlepší služby a podmínky pro zimní radovánky se řadí Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec.

Nízké Tatry


V lyžařském středisku Jasná, největší lyžařské aréně s výbornými podmínkami pro zimní sporty na Slovensku, vás čeká lyžování až 5 měsíců v roce, moderní lanovky a bohatá eventová nadílka! JASNÁ NÍZKÉ TATRYse rozkládá na severní i jižní straně Chopku, kam se dopravíte nejmodernější lanovkou FUNITEL ze severní strany nebo 15místnou gondolou z jihu. Středisko má 46 km perfektně upravených sjezdovek různých náročností vhodných pro začátečníky, rodiny s dětmi, ale také pro pokročilé lyžaře.
Zobrazit méně

Oblasti na Slovensku

Hotelbild
Nízké Tatry

Největší lyžařský areál na Slovensku

V lyžařském středisku Jasná, největší lyžařské aréně na Slovensku, vás čeká díky modernímu zasněžovacímu systému lyžovačka až 5 měsíců v roce. Středisko má 45 km perfektně upravených sjezdovek různých náročností a v provozu je 30 lanovek a vleků s přepravní kapacitou více než 30 000 osob za hodinu.

Hotelbild
Vysoké Tatry

Vysokohorské lyžování na dosah ruky

Vysoké Tatry jsou jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších oblastí Slovenska. Mezi tři špičková lyžařská střediska Vysokých Tater poskytující ty nejlepší služby a podmínky pro zimní radovánky se řadí Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec.