Šumava


Šumava nabízí nepřeberné možnosti pro zimní rekreaci. K nejvýznamnějším střediskům patří Špičák, Lipno a Zadov, kde si sjezdaři užijí na sjezdovkách a vlecích s odpovídajícím zázemím a servisem.
Milovníci běžek mají k dispozici desítky kilometrů dlouhých běžeckých tras, které vedou velice atraktivním terénem. A pokud se chystáte na Lipno, tak neváhejte a rozhodně vyzkoušejte nejdelší udržovanou bruslařskou dráhu na zamrzlé lipenské přehradě.

Skiareál Lipno


Skiareál Lipno je unikátní pětihvězdičkové lyžařské středisko, kde si užívají hlavně rodiny s dětmi všech věkových kategorií, a to nejen při lyžování. Najdete tu zasněžované a bezpečné sjezdovky (Jezerní), Fox park pro výuku dětí zdarma, skicrossové dráhy i snowpark zaměřený na slalom, zážitkové lyžování spojené s ojedinělými atrakcemi – Z lyží do korun stromů, Z lyží do plavek, Z lyží do bruslí a Z lyží do Hopsária. Přímo v areálu se nachází sedm gastronomických provozů pro rodiny s dětmi vč. Foxova dětského menu a baby a family servisu.

Skiareál Špičák


Ski areál Špičák nabízí výborné lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po zkušené lyžaře. Ski areál Špičák je vhodným výchozím místem také pro běžkaře, kteří naleznou v okolí Železné Rudy a Špičáckého sedla mnoho desítek kilometrů upravovaných tratí. Pro děti nabízí ski areál Špičák Penguinland, což je dětské lyžařské hřiště s baby vlekem, stoupajícím kobercem, figurkami zvířátek a dalšími pomůckami pro výuku lyžování.