Pohádková zimní dovolená pro fajnšmekry


Proč za lyžováním do Švýcarska? Tato typicky alpská země má několik vlastností, které vás odzbrojí. Jednou z nich je lyžování na přírodním sněhu, který nabízí úplně jiný zážitek než sníh umělý a na kterém se můžete prohánět od listopadu až do pozdního jara. Další charakteristickou vlastností Švýcarka jsou pečlivě upravené kvalitní sjezdovky, které lyžařům dopřejí fantastický pocit z jízdy. Nebo byste rádi za lyžováním v létě? Není vhodnějších míst, kde díky vysoké nadmořské výšce sníh nikdy nemizí.
Více informací

Švýcarské Alpy


Švýcarsko se může pyšnit nejen největším počtem vrcholů, které přesahují 4 000 m, ale také například největší koncentrací ledovců na území Evropy. Alpy pokrývají okolo 60% celého Švýcarska a ledovce samotné zaujímají plochu až 3 000 m2. Ke sjezdu je zde pak až 5 500 km sjezdovek. Mohutné horské masivy Vám budou spolu s dechberoucími výhledy a nezaměnitelnými přírodními scenériemi zpříjemňovat každodenní lyžování v moderně zařízených lyžařských střediscích a vytvoří z Vaší dovolené nezapomenutelný zážitek.

Precizní švýcarské služby


Švýcaři jsou známí svým perfekcionismem a smyslem pro detail. Něco podobného můžete očekávat i při Vaší zimní dovolené. Vysoký standard služeb Vás bude provázet od příjezdu na hotel, přes sjezdovku až po jakoukoli hospůdku, restauraci či obchod, který navštívíte. Možnost okusit onu švýcarskou profesionalitu můžete také například v termálních lázních, kde se můžete nechat hýčkat různými typy masáží nebo si jen tak odpočinout ve vířivce. Po kvalitním odpočinku pak nesmíte zapomenout ochutnat vyhlášené švýcarské sýry nebo hříšně vynikající švýcarskou čokoládu. Harmonie chutí vám rozvášní chuťové buňky a sami uznáte, že Švýcarsko je skutečně malým nebem na zemi.

Počasí ve Švýcarsku


Podnebí ve Švýcarsku je mírné a počasí jako takové velmi záleží na oblasti, jelikož velký vliv na teplotu a počasí vůbec má nadmořská výška. Jaro je zde kupříkladu naprosto nepředvídatelné, léto poměrně teplé s průměrnými teplotami mezi 18-27°C, podzim mírný a v zimě můžete v nížinách čekat déšť a mlhu (na horách pak sněhovou pokrývku) a teplotu okolo 0°C.

Autem do Švýcarska


Povolená rychlost ve Švýcarsku je velmi podobná té v ČR. V obci můžete jet až 50 km/h, mimo obec 80 km/h a na dálnicích nebo silnicích pro motorová vozidla pak 100 km/h, resp. 120 km/h. Nepříjemným výdajem při cestě do Švýcarska je dálniční známka. Ta se prodává pouze s roční platností a zaplatíte za ni asi 40 CHF. Při cestě v zimním období nezapomeňte na zimní pneumatiky, a pokud se chystáte do horských oblastí, určitě také přibalte sněhové řetězy. Ty mohou být v některých případech povinné na základě dopravního značení.
Zobrazit méně
Copyright by: Switzerland Tourism - By-Line: swiss-image.ch/Martin Maegli