Turecké pláže jsou proslulé svou krásou. Ze zlatého nebo bílého písku jsou v některých místech až 200 nebo 300 m široké! Turecko láká, kromě kvalitních služeb, svými přírodními krásami mezi něž patří právě i místní pláže.

Nejdelší a zároveň téměř ve všech výběrech zvolená za nejkrásnější je pláž Patara, jinak nazývaná též želví pláž. Patara měří téměř 18 km a dosahuje zmíněné šířky 200–300 m. Své přízvisko získala díky želvám, která sem připlouvají klást vajíčka. Želvy si oblíbily také další výjimečnou pláž, Iztuzu, které dává specifický ráz poloha mezi deltou řeky Dalyan a Středozemním mořem. Nejproslulejší je Kleopatřina pláž, o které se říká, že má nejjemnější písek. Pláž daroval Marcus Antonius krásné Kleopatře jako svatební dar. Za zmínku stojí i mnohé další: Ölüdeniz, Konyaalti, Ortakent, Kaputas, Kabak, Kalkan aj.

Turecké pláže lidé milují a chtějí se sem vracet! Nejlákavější představa je pobyt v hotelu přímo na pláži, takže vás od ní nedělí žádná překážka. Nechte tuto myšlenku ožít a stát se skutečností. V naší nabídce je množství hotelů ležících přímo na pláži. Vyberte si některý z nich a vaše dovolená v Turecku bude přivedena k dokonalosti.


Mohlo by vás také zajímat