Bulharsko patří mezi destinace, které jsou dostupné i autem. Z Prahy do Varny je to 1 600 km a cesta trvá asi 18 hodin, do jižnějšího Burgasu je to pak necelých 1 700 km a cesta trvá asi 16,5 hodiny. Autem do Bulharska je to nejlepší přes Srbsko, kde je vybudována nová rychlostní silnice, cesta je tedy mnohem rychlejší, než je cesta přes Rumunsko. Zaplatíte za dálniční známky na Slovensku, v Maďarsku a v Srbsku poplatky na mýtných branách. V Bulharsku se pak platí za dálnice i většinu silnic 1., 2. a 3. třídy.
Po celé cestě vám bude stačit platný občanský průkaz. Srbsko sice není členským státem EU, na základě dohody ale místní celní správě stačí také jen občanský průkaz.

Hotelbild

Slunečné pobřeží a Burgas

V severní části Burgaského zálivu se rozkládá Slunečné pobřeží, 5 km dlouhá pláž, jež se táhne mezi Nessebarem a vesnicí Sveti Vlas. Stálá populace je velmi malá, přes léto však tento pruh zlatavého pobřeží ožívá. Slunečné pobřeží se těší čím dál větší oblibě a resort se v současné době protahuje až po městečko Tunkovo. Na pobřeží jsou dva vodní parky (třetí je ve výstavbě), pořádá se tu množství festivalů a různých soutěží (např. pěvecké soutěže již od roku 1999).
Asi 35 km jižně od Slunečného pobřeží leží Burgas, čtvrté největší bulharské město a největší přístav a zároveň uzel (administrativní, dopravní i kulturní) jihovýchodní části země. Z Prahy do Burgasu je to cca 1 700 km a cesta trvá necelých 17 hodin.

Hotelbild

Zlaté Písky a Varna

Varna je třetí největší město Bulharska a leží na severní části pobřeží. Z Prahy do Varny je to asi 1 600 km a cesta autem trvá asi 18 hodin. Centrum města rozhodně stojí za návštěvu, je tu množství kostelů a chrámů. Oblíbená atrakce je také Primorskij park, který založil český botanik Anton Novák. V něm najdete také ZOO, delfinárium nebo akvárium Černého moře.
Na sever pobřeží Varny přechází v letovisko Zlaté Písky, 4kilometrová pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Moře je proto příjemně teplé, okolní promenáda zase nabízí množství obchodů, restaurací, barů a klubů. Na své si přijdou i rodiny s dětmi (nejen kvůli moři). Najdete tu aquapark a v okolí spoustu možností k výletům.

Hotelbild

Albena

Pláž dlouhá 6 km, typické pyramidové hotely, vodní sporty a nadstandardní služby, to je lázeňské město Albena. Leží asi 30 km severně od Varny. Z Prahy je to něco málo přes 1 600 km a cesta trvá asi 18,5 hodiny. Albena je příjemně zelené městečko vybízející k procházkám k místním pramenům. Pláž je široká a čistá, stejně jako moře. Jižní okraj letoviska lemuje říčka Batovo. Nedaleko leží také Balčik, kam cestovatelé směřují také za mořem a pláží, je tu ale i krásná botanická zahrada.

Hotelbild

Djuni

Duni Royal Resort je ve srovnání s ostatními letovisky v Bulharsku malé, atmosféra je proto komornější. Moderní resort sestává pouze z několika hotelů, a to 4* a 5*, a rozkládá se na písečných dunách. Pláž je však dlouhá celých 4,5 km a široká až 100 m. Je tu také krásný aquapark.
Djuni leží u malé romantické zátoky Alepu a je lemovaná mokřady. Od Burgasu je to asi 40 km jižním směrem. Z Prahy je letovisko vzdáleno 1 700 km a cesta trvá asi 17,5 hodin.

Hotelbild

Nessebar

Nessebar je nádherné starobylé městečko, které je od roku 1983 zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO jako architektonická a archeologická rezervace. Najdete tu množství byzantských památek, starých dvoupatrových dřevěných domů černomořského typu. Nejstarší dochovaná budovou je bazilika z 5. století.
Oproti historickému centru, které by mohlo vyprávět, je tu 8,5 km dlouhá pláž posetá moderními hotely a nabízející špičkové služby.
Nessebar leží v jižní polovině bulharského pobřeží, z Prahy je vzdálený asi 1 700 km a cesta autem trvá okolo 17 hodin.

Lehátka na písečné pláži v Primorsku.

Primorsko

Primorsko se řadí mezi nejnavštěvovanější bulharská letoviska. Nachází se cca 50 km od Burgasu. Lákadlem tu jsou dvě dlouhé písečné pláže, čisté moře, příznivé ceny v restauracích a obchodech a dokonce české restaurace. Pro milovníky výletů doporučujeme navštívit přírodní rezervaci Ropotamo. Primorsko je od Prahy vzdáleno cca 1720 km, z Brna pak 1520 km.

Cestovní pojištění

Ke všem našim zájezdům vám sjednáme i odpovídající cestovní pojištění. Nezáleží na tom, zda jedete k moři, autem po Evropě, za exotikou nebo lyžovat, máme pro vás vždy to pravé pojištění přesně na míru vaší dovolené. Spolupracujeme pouze s profesionály v oboru, ERV Evropskou pojišťovnou.
Stačí si nám jen poslat nezávaznou poptávku a zbytek vyřídíme za vás. Obratem se vám ozve jeden z našich prodejců s pojištěním přesně pro vaši dovolenou. Více o pojištění

Sjednejte si cestovní pojištění od ERV

Mohlo by vás také zajímat