Dovolená Bulharsko 2019


Bulharsko, jako jednu z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou si pamatuje většina z nás spíše z dob dávno minulých. Místní letoviska se však nyní znovu dostávají do hledáčku milionů návštěvníků. Jak by také ne, vždyť bulharské pláže patří k těm nejvyhlášenějším v celé Evropě a místní hotely svými all inclusive službami často převyšují i středomořská ubytovací zařízení. Není tak divu, že zájezdy do Bulharska vyhledávají zejména rodiny s dětmi a milovníci skutečně pohodové, ničím nerušené dovolené na pláži.
Více informací

Léto u moře se vším všudy


Čím jsou bulharské pláže tak výjimečné? V první řadě je to určitě jemný zlatavý písek, který naleznete zejména na březích oblasti Zlaté písky. Díky pozvolnému vstupu do moře, který nabízí většina bulharských pláží, pak nic nebrání vodním radovánkám či sportům. Pobřeží Černého moře navíc leží jen nedaleko řady dalších atrakcí. Navštívit tak můžete například nedaleký aquapark nebo vyhlášené delfinárium ve Varně. Ti s dobrodružnější povahou určitě ocení malebná bulharská městečka s autentickou kulturou a tradiční architekturou.

Bulharsko - levná a přeci luxusní dovolená


Bulharsko stále patří k nejlevnějším přímořským destinacím pro české návštěvníky. Místní hotely jsou přitom moderně zrekonstruovány a nabízí skutečně kvalitní služby. Přesně taková ubytovací zařízení jsme pro Vás vybrali nejen v oblasti Zlaté Písky, ale také v proslulé a tolik oblíbené destinaci Slunečné pobřeží. Velice levně si tak můžete užít all inclusive dovolenou na jedněch z nejkrásnějších pláží.

Proč jet na dovolenou do Bulharska


Hlavním důvodem, proč je dovolená v Bulharsku tolik oblíbená, jsou zejména místní krásné pláže. Právě Zlaté písky nabízí více než 8 km dlouhou pláž s pozvolným vstupem do moře a jemným zlatavým pískem, která již několikrát získala ocenění „Modrá vlajka“ za svou čistotu. Další perfektní nabídku přináší oblast kolem města Burgas, která je proslulá krásnými plážemi a velkým počtem turistických atrakcí.

Bulharská kuchyně


Málokdo to ví, ale bulharská kuchyně je velmi rozmanitá, co je ale hlavní, velmi chutná! Důležitou přísadou je slavný balkánský sýr neboli sýr feta. Ten najdete nejen jako součást místní speciality – šopského salátu, ale také jako přísadu v mnoha jiných pokrmech. Velký vliv na místní gastronomii má především Řecko. I díky tomu mají Bulhaři v oblibě zejména masité pokrmy. Třeba takové grilování na pláži při západu slunce tak může být skvělým zážitkem pro všechny milovníky dobrého jídla a krásných pláží.

Nádherná příroda


Bulharsko sice nepatří k destinacím, kam by se mířilo hlavně kvůli přírodě. To však neznamená, že nemá co nabídnout! Od západu až na východ se táhne rozsáhlé pohoří – Stara planina (česky Staré hory). To končí až na pobřeží Černého moře. Díky tomu tak můžete obdivovat skutečně dechberoucí scenérie přímo z jedné z místních pláží. Hory jsou velmi oblíbené jak pro letní výlety, tak pro lyžaře. Vždyť v Bulharsku se dokonce konají závody lyžařského Světového poháru!

Netradiční památky a historie


A kam vůbec v Bulharsku vyrazit za památkami? Naštěstí nebudete muset nikam daleko. Historický Nessebar, překrásné město, zapsané na seznamu památek UNESCO, se nachází přímo na pobřeží Černého moře. Kromě něj určitě také zvažte návštěvu Istanbulu. Ten je vzdálen jen pár desítek kilometrů od letovisek v okolí Burgasu. A pokud by vám ani to nestačilo, zkuste si například půjčit automobil a vyrazit prozkoumat vnitrozemí!

Počasí v Bulharsku


Oblast jihovýchodní Evropy, ve které se Bulharsko nachází, je vlastně pomyslný mezník mezi klimatickými vlivy severu a jihu. Je zde horké léto, což vytváří dokonalé podmínky pro lenošení na pláži a poměrně mírné zimy, které vybízí k mnoha zimním sportům. Květen a červen nabízí průměrné denní teploty okolo 23-25 °C. Během letní sezóny se sluníčko opravdu činí a průměrné denní teploty se tak pohybují okolo 30 °C. V září teploty lehce poklesnou, ale moře zůstává stále prohřáté na cca 25 °C.

Bulharsko veřejnou dopravou


Pokud se chcete podívat někam za hranice letoviska, jsou autobusy určitě zajímavou volbou. Jsou o něco málo levnější než v České republice. Jezdí dokonce i celkem často. Problémem pro návštěvníky mohou být snad pouze poněkud chaotičtější jízdní řády, kterých se obvykle na zastávkách nachází několik – od každé společnosti minimálně jeden. Na palubě autobusů jsou pak vždy přítomni průvodčí, kteří prodávají jízdenky.

TAXÍKEM

I v Bulharsku jsou taxi služby velmi rozšířené. Chytřejší a velmi často také dražší taxíkáři číhají hned u letiště nebo u hotelu. Proto bývá obvykle levnější si taxi zavolat nebo ještě lépe, před nástupem se pokusit cenu usmlouvat. Pozor jenom na taxi v nočních hodinách – ceny bývají až dvojnásobné! I tak vás taxi vyjde poměrně levněji než je tomu v Čechách.

PŮJČENÝM AUTEM

Využít služeb autopůjčovny samozřejmě jde i v Bulharsku. Kvalita vypůjčených vozů možná není tak vysoká, jako v případě například středomořských ostrovů, pokud si však dáte pozor a využijete služeb větších a osvědčených půjčoven, určitě nebudete nepříjemně překvapeni. Nabídku autopůjčoven vám velmi rádi zprostředkujeme i na našem webu.
Zobrazit méně

Bulharská letoviska