Tipy na dovolenou:

Dovolená Itálie 2019


Krásné moře, písečné pláže, úžasná architektura a gurmánský ráj – to všechno je Itálie a také důvod, proč se sem turisté tak rádi vrací rok co rok. Jedna z nejoblíbenějších letních destinací vás přesvědčí o tom, že má rozhodně co nabídnout! Velkou výhodou dovolené v Itálii je také její relativní blízkost. Od perfektní dovolené u moře vás tak může dělit jen několik set kilometrů.
Více informací

Jedinečné památky


Pýchou Itálie je i obrovské množství kulturních památek, z nichž 47 je zapsaných na seznamu UNESCO. Milovníky památek v Itálii osloví hlavně ty ze starověku a renesance. Pokochejte se Michelangelovou stropní malbou v Sixtinské kapli na vlastní oči. Zažijte pocit malosti vedle gigantického Římského kolosea. Vystoupejte na šikmou věž v Pise. Projeďte se v gondole v Benátkách. Jinými slovy v Itálii nebudete mít o kulturní zážitky nouzi!

Gastronomie


Italská kuchyně je právem považována za jednu z nejlepších na světě. K nejpoužívanějším surovinám zde patří těstoviny, rýže, vynikající sýry, maso, ryby, šunka prosciutto, rajčata či olivový olej. Určitě si nenechte ujít možnost ochutnat pravou italskou pizzu. Máte-li rádi sladké, zajděte si na dezert tiramisu či se zchlaďte výbornou zmrzlinou. K italské kuchyni také neodmyslitelně patří víno. Doporučujeme však vyzkoušet i likéry Amaretto či Limoncello.

Itálie veřejnou dopravou


V rámci cestování po Itálii lze využít autobusovou i vlakovou dopravu. Doporučujeme hlavně autobusovou dopravu, která je často o dost levnější. Jízdenky na autobus se kupují na zastávce. Je třeba počítat s tím, že jízdní řády v Itálii příliš nefungují. Pokud se však obrníte trpělivostí, autobus se určitě objeví. Cestování v autobuse však bude pro vás určitě příjemným dobrodružstvím.

Itálie vlastním autem


Pokud se chcete vydat svým autem na dovolenou v Itálii, dostanete se tak i do míst, kam by vás nikdy žádná cestovní kancelář nebyla schopná vzít – projeďte si horské vesničky, ochutnejte lahodné víno ve vinných sklípcích a ochutnejte domácí pizzu v malé restauraci u moře nebo si užijte dovolenou u jezera Lago di Garda. A starosti s ubytováním během vaší dovolené v Itálii nechejte na nás. Zajistíme vám vše potřebné, stačí nám jen říci, kudy budete během dovolené v Itálii autem projíždět.

Láká Vás lyžování v Itálii? Tato přímořská země s vysokými horami je kouzelná po celý rok. Horské svahy si zamilujete stejně jako horské pláže.

Itálie – vlastním autem k moři


Chcete prožít naprosto nezávaznou dovolenou u moře? Poznat mnoho různých pláží, navštívit vícero městeček a pokochat se krásou několika různých italských památek? Dejte sbohem organizovaným zájezdům a vydejte se do Itálie vlastním autem. S CK Neckermann najdete ty nejlepší hotely pro přespání i další místa hodná vaší návštěvy.
Zobrazit méně

Regiony v Itálii