Maďarsko 2019


Dovolenou v Maďarsku lze prožít aktivně i odpočinkově. Hlavní město Budapešť láká návštěvníky lázněmi a wellness centry, historickými památkami či výbornou gastronomií. Velmi oblíbené jezero Balaton pak ocení zejména rodiny s dětmi. Milovníci sportu kromě vodních radovánek mohou vyzkoušet i i cyklistickou stezku v blízkosti jezera. Dovolenou v Maďarsku si navíc můžete užít již za pár hodin cesty autem.
Více informací

Maďarsko vám během dovolené ukáže vše


Tak blízko a přesto je nám Maďarsko svým způsobem velmi vzdálené. Možná je na vině řeč, která je úplně jiná než většina v Evropě. A přitom nám Maďarsko bylo v minulosti tak blízko! Teď máte příležitost si tuto zemi lahodného vína a pálivých papriček projet sami autem a zjistíte, že Maďarsko toho má mnohem více, než byste čekali. Projíždějte si svým autem během dovolené v Maďarsku například termální lázně, které zemi proslavily po celé Evropě!

Poznejte během své dovolené autem celé Maďarsko


Maďarsko je sice větší než Česká republika, ale během své dovolené autem tuto zemi můžete téměř celou projet, nebo alespoň ta nejatraktivnější místa. Maďarsko je pro nás synonymem dovolené u Balatonu, segedínského guláše, skvělého tokajského vína, pálivých papriček a termálních lázní. A právě během své dovolené autem můžete v Maďarsku ochutnávat i další místní speciality a udělat něco pro své zdraví v četných lázních. Cestování vlastním autem nabízí výhodu procestovat i vzdálenější kouty Maďarska. Většina vozovek má asfaltový povrch a je dobře udržovaná. Do zkvalitňování dopravní infrastruktury vláda nadále investuje velké peníze.

Dovolená v Maďarsku má své kouzlo


Francii, Itálii i Řecko už zná každý. Proč neprozkoumat také jiné kouty Evropy? I když nemají takový věhlas jako světoznámé pozoruhodnosti, pyšní se svojí krásu a jedinečností. A jak lépe poznat všechna ta zajímavá místa, než cestováním vlastním autem? Maďarsko je pro poznávání jako stvořené a jeho památky a přírodní krásy čekají jen na vás.

Maďarská kuchyně


Bylo by hříchem neokusit v Maďarsku typickou gastronomii. Místní kuchyně historicky vychází z tradice kočovných pastevců a často využívá maso, mletou papriku, sladkovodní ryby, zakysanou smetanu a zeleninu. Ochutnejte typické pokrmy jako paprikáš, perkelt, rybí polévku halászlé nebo si dopřejte i nám dobře známou čabajku či segedínský guláš. A milovníci vína by samozřejmě neměli vynechat tokajské víno.

Relax v lázních


Toužíte po romantickém pobytu ve dvou? Nebo jen máte potřebu odpočinout si a načerpat nové síly? Obojí si můžete splnit v maďarské metropoli. Budapešť je jediné velkoměsto na světě, ve kterém se nachází více jak sto termálních pramenů a studní. Nechte se hýčkat v lázních či využijte bohaté nabídky wellness služeb.

Balaton


Největší jezero střední Evropy, je tou správnou volbou pro každého. Rodiny s dětmi ocení především jeho jižní stranu, která se vyznačuje pozvolným vstupem do vody. Naopak severní pobřeží ocení dobří plavci. Velká plocha jezera je vhodná i pro jachting nebo rybaření. Jezero není příliš hluboké, proto voda v něm dosahuje příjemných teplot, v letních měsících okolo 25°C.

Počasí v Maďarsku


Maďarsko má stejně jako Česká Republika mírné klima a proto jsou zde typické horké léta a mírné zimy. Nejteplejším měsícem je jednoznačně červenec, kdy teploty přes den šplhají až k 30 °C, ale celé léto je zde prakticky teplé a prosluněné. Srážky se zde v létě téměř nevyskytují, tudíž si slunečních paprsků dosyta užijete. V září už se pak začíná mírně ochlazovat a voda v Balatonu či dalších jezerech už nebývá nejteplejší. Na turistiku v Maďarsku bezpochyby nejlepší jaro nebo podzim.

Maďarsko veřejnou dopravou


V Maďarsku lze bez obav využít i veřejnou dopravu, která je rozšířená, finančně dostupná a relativně spolehlivá. Dopravní prostředky jsou svou úrovní srovnatelné s prostředky z naší země. Nejčastější volbou jsou autobusy, železniční doprava je zastoupena v menší míře. Vlaky jsou také o něco dražší než autobusy.

Maďarsko na kole


Díky rovinatému povrchu je Maďarsko ideální pro méně zdatné milovníky cykloturistiky. Profil krajiny nadchne ty sportovce, kterým nejde o lámání rekordů, ale spíš o příjemnou projížďku po okolí. Cykloturistika je nejpopulárnější v přírodě, nicméně kvalitní cyklostezky lze najít i v metropoli Budapešti.
Zobrazit méně
Hotelbild
Budapešť a okolí

"Perla na Dunaji"

Budapešť nabídne každému něco, na co rozhodně nezapomene, ať už jde o gurmánský požitek, relax v termálech, prohlídka architektonických skvostů nebo návštěva vyhlášených trhů. Věděli jste, že v Budapešti je největší synagoga v celé Evropě?