Dovolená Německo 2019


Existuje nespočet důvodů, proč jet na dovolenou právě do Německa. Jako první z nich se nabízí to, že je to blízko, pro dovolenou autem nebo třeba vlakem je proto Německo ideální. Německo ovšem nabízí velmi širokou škálu variant, jak dovolenou strávit, a to díky geografické poloze a různorodosti a také díky bohaté kultuře a hluboké historii, která se do značné míry prolíná s tou naší. Protože je to tak blízko, v potaz přichází kratší pobyty (např. oblíbené eurovíkendy), zimní lyžování nebo wellness pobyty po celý rok. Poslední dobou se oblibě začínají těšit i letní pobyty u Baltského moře. Letní dovolenou u moře nemusíte nutně směřovat na jih, ale můžete si vybrat i z nabídky hotelů v Německu. Dovolená v Německu 2017
Více informací

Co dělat v Německu/Proč právě Německo


Německo je vedle Rakouska a Německa velmi oblíbenou destinací, kam Češi vyjíždí za lyžováním. jih země je totiž hornatý, zasahují sem Alpy. Hory jsou příjemné i pro letní dovolenou, pokud jedete za turistikou nebo cykloturistikou. Vyhledávaný cíl je např. Bavorský les (německá strana Šumavy) nebo třeba Bodamské jezero na hranicích se Švýcarskem.

Rovnoměrně po celém území Německa se pak nachází okolo 350 ozdravných a lázeňských resortů. Množství hotelů najdete i nabídce CK Neckermann.

Další devízou pro letní dovolenou je Baltické moře na severu Německa. Baltické moře je poslední dobou vyhledávanou oblastí typickou křídovými útesy (Rujána), pěknými nepřeplněnými plážemi a rybářskými vesničkami.

Dovolená s dětmi


Německo a další okolní státy jsou perfektní pro rodinnou dovolenou s dětmi. Cestování není časově náročné. Navíc, pokud zvolíte dovolenou s CK Neckermann, dobu odjezdu i délku pobytu si můžete zvolit zcela libovolně podle vašich představ, což zaručeně shledáte jako zásadní výhodu hlavně při cestování s dětmi.

LEGOLAND DEUTSCHLAND®


Zažij dobrodružství v LEGOLAND® Deutschland to je motto, které platí pro všech osm tematických oblastí LEGOLAND® Deutschland. V parku, který se nachází v bavorském Günzburgu, se nabízí přes 50 atrakcí a tisíce modelů z více než 55 milionů LEGO kostiček a činí jedinečný zážitek pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií. V jednotlivých tematických oblastech parku zažijete dobrodružství pirátů, rytířů, zajdete na Kanu-Expedition, Safari nebo horskou dráhu, poznáte MINILAND, kde jsou s láskou a precizností na detail vystavěna známá města a oblasti Evropy v měřítku 1:2 a také STAR WARS Universum, z více než 25 milionů LEGO kostiček. Show, 4D kina, workshopy a pestrý kalendář centů, dotváří nabídku nejoblíbenějších atrakcí v Bavorsku.

Tropical Islands


Zažijte tropy ve Spreewaldu! Objevte nejrozsáhlejší evropský vodní svět. Čeká Vás světově největší vnitřní deštný prales, originální stavby ze zemí tropického pásu a okouzlující exotický vodní svět. Můžete snít v tajuplné laguně s jeskyní a vodopádem, relaxovat u obrovského Tichého oceánu s písečnou pláží a palmami. Zažijte zábavu na jevištích! Dětské oči se rozzáří v dětském klubu Tropino s obrovskými prolézačkami a mnoha dalšími atrakcemi. Největší toboganová věž Německa vysoká 27 m nabízí ryzí zábavu z jízdy na tobogánu pro malé i velké. Jednoduše vypřáhněte ze všedního dne – tak zní heslo tropické krajiny se saunami na ploše kolem 10 000 m2.


Počasí v Německu


Počasí v Německu hodně závisí na tom, jakou část navštívíte. Sever země s přímořským podnebím nabízí nepříliš teplé léto (cca 17°C) a poměrně mírnou, až deštivou zimu s teplotou okolo 0°C. Východ Německa je pak spíše v přechodu od přímořského ke kontinentálnímu podnebí. Nejtepleji je tedy pak ve vnitrozemí. Letní průměrné teploty jsou okolo 20 °C a nejteplejší měsícem je stejně jako u nás červenec.
Zobrazit méně

Německé oblasti