Tipy na dovolenou:

Dovolená Rakousko 2019


Dovolená v Rakousku se v létě mnohým nejeví zrovna záživně. Opak je však pravdou, protože náš jižní soused má toho tolik co nabídnout. Rakousko, které je pro spoustu turistů pouhou tranzitní zemí při cestě za sluníčkem do jižnějších zemí Evropy, skýtá totiž nespočet pohádkových přírodních jevů, krás a úkazů. Léto v Rakousku nabízí také spoustu sportovního vyžití jako je cyklistika, canyoning, lanové dráhy apod. Ať už jste rekreační sportovec či adrenalinový nadšenec, bezpochyby si najdete vhodnou a zábavnou aktivitu.
Více informací
Dovolená je však také o kvalitním odpočinku, který si můžete dopřát třeba v jednom z mnoha vyhlášených rakouských wellness středisek. Rakousko je také sídlem mnoha měst, ze kterých dýchá kultura v té nejryzejší formě – ať už v podobě hudby, divadla, festivalů či skvostné architektury.

Nezaměnitelná podoba velkolepých horských hřebenů, kterými se pyšní například rakouské Alpy, uchvátí každého milovníka čisté a nedotčené přírody. Tyrkysová jezera očarují vaše oči, všudypřítomná vůně alpské květeny okouzlí Vaše smysly a mohutné vrcholky hor Vám seberou dech. Nadšenci do sportu si pak tyto strhující krajinné oblasti mohou projet na kole, proplout na kánoi nebo si nastoupit na nejbližší lanovku a pozorovat tu nepopsatelnou krásu přímo z vrcholu hor.

Nejen přírodou však Rakousko dokáže fascinovat. Kultura je jedním z dalších silných aspektů, kterým se na dovolené v Rakousku můžete nechat unést. Například Salcburk, město hudebního génia W.A. Mozarta, rozmanitých festivalů, tradiční hudby, proslulých čokoládových koulí a vyjímečných architektonických skvostů, je obdivováno již po generace a proto je v Rakousku právoplatným městem kultury. Už jenom skutečnost, že něco tak pozoruhodného máme téměř na dosah ruky je důvod, proč si v létě dopřát dovolenou právě v Rakousku a procestovat jej celé autem či jinou vlastní dopravou.

Ráj pro cyklisty


Rakousko není nazýváno rájem cyklistů jen tak pro nic za nic. Je tu plných 10 000 km skvěle udržovaných cyklotras pro všechny nadšené cyklisty – ty začínající i zkušené jezdce. Trasy začínají hned za hranicemi a zavedou vás do těch nejúžasnějších koutů země. Jezera, řeky, ale hlavně krásu Alp tak můžete pohodlně obdivovat ze sedla svého kola. Místní hotely jsou navíc na cyklisty skvěle připraveny. Nic tak nebrání vaší perfektní cyklo-dovolené.

Rakouská jezera - nevídaná krása


Jezera zejména v oblasti Salzburska vás nenechají ani chvilku na pochybách, že když jste dali přednost Rakousku, oproti dovolené třeba u moře, udělali opravdu správné rozhodnutí. Místní jezera, na jejichž březích se rozprostírají malebné rakouské vesničky, totiž nabízí až neuvěřitelně krásné scenérie. Například jezero Hallstätter See patří k těm vůbec nefotografovanějším a také samozřejmě nejoblíbenějším!

Počasí v Rakousku


Rakousko má obdobné podnebí jako Česká republika, jelikož spadá do stejného klimatického pásu (kontinentální středoevropský). Stejně jako my má tedy i Rakousko čtyři roční období. Východ země je ovlivněn kontinentálním klimatem (dlouhé a tuhé zimy střídají horká a suchá léta) a západ Rakouska má naopak mírnější zimu a horká léta bohatá na srážky. Roční úhrn srážek je cca 1 000 mm, v Alpách až 2 000 mm. Léto v Rakousku má vzhledem k stejnému klimatu průměrnou teplotu jako Česká republika, a to okolo 20 °C. Nižší polohy pak nabízí i velmi horké teploty překračující 30 °C.

Vídeň - klenot Rakouska


Krásy Vídně skvěle kontrastují s unikátní rakouskou přírodou. Pokud zatoužíte na chvilku opustit objetí alpských štítů a prožít více kulturní zážitky, potom se určitě alespoň na pár hodin stavte v rakouském hlavním městě. Vychutnejte si proto třeba pravou vídeňskou kávu přímo na jednom z bulvárů ve městě, kde tvořili takoví velikáni jako Mozart, Beethoven nebo Franz Schubert.
Zobrazit méně

Rakouské oblastiFoto zdroj: © TVB Stubai Tirol, Photographer: Andre Schönherr, © Österreich Werbung, Photographer: Homberger, © Naturpark Sölktäler, Photographer: Lupi Spuma, © Kärnten Werbung, Photographer: Franz Gerdl