Dovolená Španělsko


Strávit dovolenou ve Španělsku neznamená jen užívat si luxusních hotelů s vynikajícími službami a skvělým jídlem. Španělsko je hlavně zemí s bohatou historií, zajímavou kulturou, neobyčejnou architekturou a nádhernou přírodou. Dovolená v této jihoevropské zemi je příležitost k probuzení vaší vášnivé stránky, když se rozvlníte v rytmu flamenga nebo se necháte strhnout davem v koridě či na fotbalovém stadionu. Je to také země, kde na Vás čekají neobyčejně krásné pláže, pohodlné ubytování a spousta zábavy pro celou rodinu.
Více informací

Ideální volba pro milovníky kulturyŠpanělsko bylo během dlouhých staletí místem, kde se střetávala evropská kultura s tou arabskou. Tato země musela mnohokrát čelit nájezdům Arabů a nejednou byla nucena část svého území přenechat nájezdníkům. To vše zanechalo na jihu země nesmazatelné stopy v podobě úžasných kulturních památek. Není však jen nádherná architektura, která láká miliony turistů každý rok. Španělsko je dodnes jednou z předních destinací umění a kultury.

Nejkrásnější pláže EvropyNaše nabídka zahrnuje jedny z nejkrásnějších středomořských riviér – Costa Brava a Costa Dorada. Několik set kilometrový pás širokých pláží s křišťálovým mořem. Dlouhé písečné pláže, malé zátoky mezi skalami, palmové promenády a okouzlující krajina. Čeká na vás dokonalá síť služeb, nepřeberné možnosti zábavy a blízkost jedinečné Barcelony. Tak neváhejte a přesvědčte se sami!

Veřejná doprava


Španělsko disponuje velmi kvalitní dopravní sítí. Existují zde dokonce vnitrostátní letecké linky, ty jsou ovšem pomalu vytlačovány rychlovlaky, kterými se bez problémů a velice rychle dá dopravit mezi většími městy. Rychlovlaky sice nejsou nejlevnější, v porovnání s pomalejšími tradičními vlaky nebo autobusy se však jedná o mnohem komfortnější způsob cestování. Využití klasických autobusových linek je samozřejmě také řešení. Autobus vychází mnohem levněji než letadlo nebo rychlovlak a v porovnání s Českou republikou nabízí obvykle větší pohodlí. Ve velkých městech se samozřejmě doporučuje využívat zejména metro.

Počasí ve Španělsku


Rozmanitost Španělská netkví pouze v geografii země, ale také v podnebí. Slunečno s minimem srážek převládá především na východě a jihu, kdežto sever Španělska je význačný svým deštivým podnebím. Ve vnitrozemí je pak počasí během roku velmi proměnlivé. V létě jsou zde průměrné teploty okolo 25 °C a nejvyšší teploty až 35 °C. Na přilehlých španělských ostrovech (Kanárské ostrovy, Baleárské ostrovy) panuje subtropické podnebí.

Taxíkem všude jinak


Dá se samozřejmě zvolit i taxi doprava. Jejich ceny se liší podle oblasti i podle velikosti města. Je to v podstatě stejné jako u nás. Pokud si tedy vyberete taxi hned u letiště, připravte se na to, že si pravděpodobně připlatíte. Objednané taxi pak většinou vyjde levněji, musíte si ovšem počkat na jeho příjezd.

Vlastním autem


Mnoho návštěvníků Španělska a zejména ostrovních destinací nebo letovisek často volí služby autopůjčoven. Je to vlastně ten nejjednodušší způsob, jak prozkoumat krásy této jihoevropské země. Nabídku místních půjčoven vám velmi rád zprostředkujeme i na našem webu.
Zobrazit méně

Španělské destinace