Dovolená Zlaté Písky


Kvalitní hotely jen nedaleko dlouhé písečné pláže, bohatá nabídka doplňkových služeb, ale hlavně místo jako stvořené pro pohodovou dovolenou – to všechno jsou Zlaté písky. Letovisko nese svůj název podle jemného okrově zlatavého písku, který se vyskytuje právě na severním bulharském pobřeží. Více než čtyřkilometrovou pláž obklopuje vzrostlá zeleň přírodní rezervace Zlaté písky. Nudit se ale rozhodně nebudete. Pobřežní promenáda totiž nabízí nepřeberné množství kaváren, restaurací a obchůdků.
Více informací

Jedinečná bulharská příroda


Zlaté písky jsou vynikajícím místem nejen pro dovolenou na pláži, ale také pro řadu výletů do širého okolí. Právě zde vám nejlépe připomenou, že Bulharsko je také zemí dechberoucích přírodních scenérií. Lesy, horské hřebeny, údolí, vodopády a uprostřed toho všeho tradiční vesničky, kde se čas jakoby zastavil. Pokud toužíte přesně po takovém zážitku, určitě si nenechte ujít návštěvu přírodního parku Stranzha. Tyto přírodní atrakce navíc v Bulharsku naleznete jen nedaleko pláže.

Nikdy nekončící zábava


Zlaté písky nabízí také vyžití pro milovníky starověké architektury. Hlavní město letoviska Varna kromě pozůstatků nejrůznějších antických památek, jako je komplex římských lázní nebo světoznámá Katedrála Nanebevzetí Panny Marie, nabídne také proslulé delfinárium. Jeho návštěvu ocení nejen děti, pro které bude představení obyvatel moře dozajista nezapomenutelným zážitkem.
Zobrazit méně